باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از شناسایی ۱۰۴ بیمار مبتلا به کرونا در هرمزگان خبر داد.

حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۲۴ ساعت اخیر ۱۰۴ مبتلا به کرونا از طریق تست در هرمزگان شناسایی شد.
وی افزود: با ابتلای ۱۰۴ نفر دیگر به کرونا، شمار مبتلایان در استان به دو هزار و ۱۶۳ نفر افزایش یافت و متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ نفر جان باختند و شمار جانباختگان در اثر ویروس کرونا در استان به ۳۴ نفر افزایش یافت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: از مبتلایان جدید، ۸۱ نفر در بندرعباس، ۷ نفر در رودان، ۱۲ نفر در میناب و در بندرلنگه، حاجی آباد، بندر خمیر و پارسیان هر کدام یک نفر ثبت شده است.
فرشیدی ادامه داد: هر سه جان باخته (آقای ۶۴ ساله با زمینه اعتیاد به مواد مخدر، آقای ۴۲ ساله بدون سابقه بیماری زمینه‌ای و مورد سوم با سابقه فشار خون بالا) بندرعباسی هستند و در بخش مراقب‌های ویژه (آی سی یو) بیمارستان شهید محمدی بستری بودند و هزار و ۵۶۹ نفر در منزل قرنطینه هستند.
وی گفت: اکنون ۲۵ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: آمار مبتلایان به کرونا در استان روزانه به طور میانگین ۵ تا ۷ درصد افزایش می‌یابد.
فرشیدی با اشاره به اینکه بندرعباس، میناب و رودان بیشترین شمار مبتلایان به کووید ۱۹ را دارند، گفت: مردم باید بیشتر فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی را رعایت کنند.
وی افزود: شهرستان بوموسی و جزیره هرمز بیمار کرونایی ندارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مردم خواست در مکان‌های سرپوشیده از ماسک استفاده کنند و در تعطیلات عید سعید فطر نیز از مسافرت بپرهیزند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today