ایرنا/ معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین از نجات یک زن ۸۰ ساله از منطقه صعب‌العبور زرین‌خانی در ارتفاعات طارم سفلی با اعزام بالگرد خبر داد.

حکمت‌الله هاشمی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین اظهار داشت: به دنبال تماس تلفنی با مرکز پیام جمعیت هلال احمر استان در خصوص مصدومیت یک زن ۸۰ ساله از اهالی روستای زرین‌خانی، بلافاصله یک تیم ارزیاب و یک تیم کوهستان به منظور اعزام به محل حادثه فراخوان شدند.
وی افزود: با توجه به شرایط نامساعد جوی و نبود امکان پرواز بالگرد فوریت‌های پزشکی، بالگرد جمعیت هلال احمر به سختی به ارتفاعات طارم‌سفلی و منطقه صعب‌العبور زرین‌خانی اعزام گردید و پس از چند ساعت کوهپیمایی برای انجام عملیات امداد و نجات وارد عمل شد.
هاشمی بیان کرد: با توجه به شدت جراحات وارده، اقداماتی از قبیل آتل‌بندی و سرم‌تراپی توسط نجاتگران تیم واکنش سریع و تیم پایگاه طارم‌سفلی انجام گردید و پس از پیمایش مسیر طی شده و بازگشت به منطقه فرود بالگرد، مصدوم تحویل تیم امداد هوایی گردید و به بیمارستان ولایت قزوین منتقل شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today