مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با اشاره به روند نزولی بیماری کرونا در استان و کاهش بیماران بستری، از جمع‌آوری بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه در قزوین خبر داد.

پیمان نامدار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اظهار داشت: خوشبختانه در استان موارد ابتلا به ویروس کرونا کنترل شده و روند مثبت شدن آن رو به کاهش است.
وی اضافه کرد: در دو هفته گذشته پیک‌های مختلفی را پشت سر گذاشتیم و امروز ۵۱.۳ درصد مبتلایان را مردان و ۴۸.۷ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.
نامدار تصریح کرد: همچنین ۱۱ درصد مبتلایان کرونا در روستاها و ۸۹ درصد در شهرها هستند که نیمی از مبتلایان بالای ۶۰ سال سن دارند.
وی با ابراز خرسندی از وضعیت رو به کاهش مبتلایان ویروس کرونا در استان گفت: با بهبودی اوضاع نسبت به جمع‌آوری نقاهتگاه و بیمارستان صحرایی اقدام شده که بخشی از تجهیزات به دلیل قرار گرفتن در برابر نور خورشید آسیب دیده و برای مرمت و تعمیر آن اقدام کرده‌ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآور شد: در بیمارستان تأمین اجتماعی استان قزوین ۱۱۰۰ بیمار ویزیت شد و تصمیم گرفته‌ایم در تاکستان پذیرش بیماران کرونایی فقط در بیمارستان شفا صورت گیرد.
وی اضافه کرد: در بیمارستان رازی ۲۰۰ مورد مشکوک داریم و تاکنون ۱۵۰ بیمار بستری هستند و باید بیمارستان بوعلی را به گونه‌ای مهیا کنیم تا خدمات مجزا در بخش‌های مغز و اعصاب، آنژیوگرافی، مسمومیت و بیماری‌های قلبی به بیماران ارائه شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today