ایرنا/ مدیرکل حفاظت و حمایت سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: جنگل‌های کشور به چند نوع آفت آلوده شده‌اند که از آن جمله جنگل‌های زاگرسی به آفت جوانه‌خوار بلوط و جنگل‌های شمال نیز به آفت ابریشم‌باف ناجور می‌باشد.

داور نامدار، مدیرکل حفاظت و حمایت سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در جریان بازدید از عملیات محلول‌پاشی و مبارزه با آفات گیاهی در جنگل‌های ارسباران محدوده جنگل‌های مشگین‌شهر اظهار داشت: آفت جنگل‌های ارسباران نیز از نوع پروانه دم قهوه‌ای و شب‌پره تخم انگشتر بوده و جزو آفات پلی‌فاژ است.
وی افزود: مبارزه با آفات جنگلی در مناطق مختلف کشور ادامه دارد و در این راه نیازمند همکاری مسوولان محلی و دوستداران محیط زیست هستیم.
او با بیان اینکه جنگل‌ها همواره نگهبان خاک و تلطیف‌کننده هوا می‌باشند، گفت: جنگل به عنوان یک ثروت ملی است که در صورت استفاده صحیح می‌تواند نقش ارزنده‌ای در توسعه اقتصادی و گردشگری منطقه ایفا کند.
وی افزود: مرحله اول مبارزه با آفت پروانه دم قهوه‌ای و شب‌پره تخم انگشتر در جنگل‌های ارسباران ه صورت مکانیکی با قطع سرشاخه‌های آلوده و جمع‌آوری لانه‌های لاروی به پایان رسیده و هم‌اکنون مرحله دوم آن آغاز شده است.
نامدار بیان‌کرد: در این مرحله با استفاده از محلول سازگار با محیط به نام بی-تی درختان جنگل محلول‌پاشی می‌شود.
وی اظهار امیدواری کرد این مرحله نیز موفقیت‌آمیز باشد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today