عصر ایران/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بارندگی و رگبار روز گذشته باعث ایجاد سیلاب در شهر منظریه از توابع شهرضا و آبگرفتگی حدود ۵۰ واحد مسکونی شد.

منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار کرد: بارش‌ها و وزش باد شدید امروز منجر به فعال شدن رودخانه‌های اسفرجان و کهرویه در بالادست شهرضا و ایجاد سیلاب شد که این سیلاب به شهر منظریه رسید و منجر به آبگرفتگی حدود ۵۰ واحد مسکونی و خسارت وارد شدن به قنات ها و برخی روستاها شد.
وی با بیان اینکه نیروهای امدادرسان برای تخلیه آب از این واحدهای مسکونی اقدام کردند، ابراز کرد: میزان دقیق خسارت‌های وارد شده به شهرستان شهرضا امروز بررسی می‌شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: امروز بارش های رگباری و وزش باد شدید در مناطق شرقی و جنوب استان اصفهان داشتیم که علاوه بر شهرضا منجر به ایجاد سیلاب در بالادست دهستان رامشه در جرقویه علیا در شرق اصفهان و وارد شدن خسارت به زمین‌های کشاورزی، قنات‌ها و سیل‌بندها شد.
شیشه فروش با اشاره به اینکه این بارش‌ها در تودشک و بن‌رود در شرق اصفهان نیز منجر به سیلاب و خسارت به مزارع و سیل‌بندها شد، افزود: وزش باد شدید در شرق مانند نایین، انارک و شرق و جنوب اصفهان باعث خسارت به شبکه برق، مزارع و درختان شد.
وی، میانگین بارندگی‌های سال زراعی جاری در استان اصفهان را ۱۵۸ میلی‌متر اعلام و خاطرنشان کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد کاهش دارد، اما برابر با میانگین بلند مدت است.
به گفته وی، بیشترین بارندگی در سال زراعی جاری در آران و بیدگل، کاشان، اردستان و نطنز ثبت شده است.
شیشه فروش همچنین با اشاره به ورود حدود ۸۰ درصد از عشایر اصفهان به استان، گفت: آنها از پنجم اردیبهشت به مرور زمان وارد استان اصفهان شدند و غربالگری لازم برای آنها انجام شده است.
وی افزود: عشایر وارد شده به استان در ۳۰۰ نقطه اسکان یافتند و یک میلیون راس دام دارند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today