ایرنا/ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: فعالیت اماکن اقامتی و هتل‌های استان طبق مصوبات و دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و ستاد استانی، پس از ماه مبارک رمضان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز می‌شود.

جلیل جباری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در راستای رعایت موارد لازم به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا، هیات نظارت اداره‌کل میراث فرهنگی و شبکه بهداشت و درمان بر فعالیت این مراکز نظارت خواهند کرد.
وی اضافه کرد: بازگشایی اماکن اقامتی و هتل‌ها به معنی از سرگیری جشن و مراسم جمعی نبوده و هرگونه تجمع و برپایی جشن و میهمانی در هتل‌ها ممنوع است و مهمانسراهای دستگاه‌های دولتی هنور مجاز به پذیرش مسافر نیستند.
جباری با اشاره به اینکه بر اثر شیوع بیماری کرونا ضرر قابل توجهی متوجه بخش گردشگری آذربایجان‌غربی شده، بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا اوایل اردیبهشت سال جاری، ۴۲۰ میلیارد ریال به بخش گردشگری این استان خسارت وارد و موجب تعدیل نیرو در این بخش شده است.
وی اظهار کرد: حدود ۲۸ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال از میزان خسارت‌ مربوط به حوزه صنایع دستی است و پیگیری برای جبران بخشی از این خسارت از طریق اعطای تسهیلات حمایتی و ارزان قیمت در دستور کار این اداره‌کل قرار دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مراکز گردشگری نزدیک به ۴۰ درصد درآمد سالانه خود را در ایام نوروز کسب می‌کنند، افزود: این مراکز که شامل اماکن گردشگری، مراکز بوم‌گردی، هتل‌ها و مراکز اقامتی است، جزو اولین گروه‌هایی بودند که با ستاد ملی و استانی کرونا همکاری کرده و تصمیم به تعطیلی گرفتند.
جباری ادامه داد: با وجود مشکلات و وارد شدن خسارت‌، خوشبختانه بخشی از مراکز اقامتی و هتل‌ها به عنوان مراکز پشتیبانی، برای استراحت کادر درمانی و نقاهتگاه بیماران کرونا به‌ویژه در ارومیه و ماکو به‌ کارگیری شدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today