فارس/ مسئول روابط عمومی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی از وزش باد شدید و گرد و خاک از بعدازظهر جمعه در استان خبر داد.

افشین ابراهیمی، مسئول روابط عمومی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی اظهار کرد: وزش باد شدید (‌رخداد تند باد) و گرد و خاک، ‌در برخی ساعات رگبار باران و رعد و برق از بعدازظهر جمعه دو خرداد تا روز سه شنبه ٦ خرداد تمامی نواحی استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وی با اشاره به شدت وزش باد، افزود: ‌آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، ‌احتمال سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیا و شکستن شاخه‌های درختان، ‌احتمال آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از تردد در کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان فرسوده خودداری کنند.
ابراهیمی ادامه داد: با توجه به این که در برخی ساعات رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می شود، ‌احتمال آبگرفتی معابر عمومی، ‌اصابت صاعقه و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست و توصیه می‌شود از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و حضور در ارتفاعات اجتناب شود.
مسئول روابط عمومی هواشناسی استان تاکید کرد: ‌به هم استانی‌ها توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم برای جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی به عمل آید.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today