ایسنا/ رئیس اداره آموزش‌های فنی‌وحرفه ای و کار و دانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: هنرستان‌های استان در شرایط کرونایی در تولید ماسک و سایر اقلام بهداشتی پیشتاز هستند.

حامد شاهینی رئیس اداره آموزش‌های فنی‌وحرفه ای و کار و دانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به ورود هنرستان‌های استان در حوزه تولید ماسک و سایر اقلام بهداشتی از ابتدای شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: در همان روزهای اولیه شیوع بیماری هنرستان‌های شاخه های فنی حرفه ای و کاردانش استان در حوزه هایی که توانایی کمک به مردم را داشتند، فعال شدند.
شاهینی با بیان اینکه هنرآموزان و هنرجویان رشته‌های طراحی دوخت در شهر کرمانشاه و شهرهای دیگر استان مثل بیستون، اسلام آبادغرب، سرپلذهاب، نوسود و...در کارگاه‌های فعال خود به تولید ماسک و روپوش مشغول هستند، گفت: در صورت تامین مواد اولیه کارگاه‌های هنرستانی استان روزانه تا هفت هزار ماسک را می توانند تولید کنند.
رئیس اداره آموزش‌های فنی‌وحرفه ای و کارودانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: به مدیران هنرستان‌های استان هم ابلاغ شده که همکاران آموزشی که توانایی تولید ماسک و کاور را در منزل دارند، امکاناتی مانند چرخ خیاطی و مواد لازم را برای تولید ماسک و سایر اقلام بهداشتی در اختیار داشته باشند.
شاهینی ادامه داد: علاوه بر تولید ماسک و کاورهای پزشکی، مواد و محلول‌های ضدعفونی کننده نیز در کارگاه‌های صنایع شیمیایی استان در حال تولید است و شرایط برای تولید انبوه هم آماده شده است.
وی اضافه کرد: قرار است هنرستان زنده یاد محمدیان مواد شوینده و ضد عفونی مورد نیاز مدارس را تولید کند.
شاهینی با اشاره به حساسیت‌های خاص تولید ماسک و البسه پزشکی، گفت: فعالیت کلیه هنرستان‌های استان از زمان شروع این کار زیر نظر کارشناسان بهداشت به عنوان نماینده معاونت غذا و دارو بوده و کلیه ها ماسک ها و تولیدات بعداز اتمام کار یا زیر نظر کارشناسان استرلیزه یا برای استرلیزه شدن تحویل یگان های ذیربط می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today