باشگاه خبرنگاران/ مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به پیش رو بودن فصل رویش محصولات فرعی و مرتعی گفت: از برداشت بی رویه، غیر قانونی و بدون مجوز محصولات مذکور جلوگیری بعمل آید.

علینقی حیدریان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در اولین جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی منابع طبیعی در سال‌جاری با تاکید بر برنامه ریزی و اجرای دقیق سیاست‌های راهبردی سازمان جنگل‌ها، گفت: اجرای دقیق سیاست‌های ابلاغی توسط ریاست سازمان و تکریم ارباب رجوع جزء اولویت‌ها بوده و در سال جاری نیز باید با مدیریت صحیح تلاش کرد درخواست‌های ارباب رجوع در کمترین زمان ممکن و به درستی پاسخ داده شود.
وی با اشاره به سیاست‌ها و برنامه‌های راهبردی ابلاغی ۹ گانه و چهار طرح محوری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: این برنامه راهبردی را سرلوحه فعالیت‌های سال ۹۹ مجموعه منابع طبیعی استان برشمرد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان بیان کرد: برنامه‌ها و سیاست‌های راهبردی باید به گونه‌ای برنامه ریزی و اقدام شود که همگی در مسیر تحقق شعار ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری که امسال را با نام "جهش تولید" مزین نمودند پیش رود که نیاز است در سال جاری نیز معاونین و ادارات مانند سال‌های گذشته با انرژی مضاعف و جامع نگری کار‌ها را انجام دهند و استمرار داشته باشد و در بین همکاران اداره رعایت نظم و شئون اداری، بهبود فضای صمیمانه، احترام متقابل و اخلاق مداری مدنظر باشد.
حیدریان با اشاره به پیش رو بودن فصل رویش محصولات فرعی و مرتعی تاکید کرد: از برداشت بی رویه، غیر قانونی و بدون مجوز محصولات مذکور جلوگیری بعمل آید.
وی با توجه به اینکه استان سمنان در مسیر گذر دام‌های استان‌های مجاور می‌باشد، با تاکید ویژه بر استقرار ایستگاه‌های کنترل دام در مبادی ورودی و خروجی استان اعلام نمود که دقت و سلامت کاری نیرو‌های مستقر در این ایستگاه‌ها به شدت مورد انتظار و تاکید است.
حیدریان گفت: از ابتدای سال بعلت افزایش نزولات آسمانی مراتع استان از وضعیت خوب پوشش گیاهی برخوردارند که این افزایش پوشش گیاهی مستلزم آن است که از هم اکنون اقدامات پیشگیرانه اطفاء حریق‌های احتمالی در فصل گرما پیش بینی و اقدامات لازم در این زمینه بخصوص در کانون‌های بحرانی حریق دراستان به سرعت و دقت صورت پذیرد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان تصریح کرد: با توجه به تاکید ریاست محترم سازمان مبنی بر اولویت قرار دادن کاداستر، از معاونت حفاظت و امور اراضی خواست که همانند گذشته دقیق و کارشناسی شده این موضوع رو پیگیری و در دوره‌های مشخص گزارشات کاملی را در این زمینه به سازمان ارائه دهند.
وی همه معاونت‌ها و روسای ادارات ستادی ملزم به همکاری و تعامل همه جانبه با عوامل این تعاونی‌های تخصصی هستند و اضافه کرد: تجربه به ما نشان داده که در هر زمینه و پروژه‌هایی که همگام با نیاز‌های منطقی مردم پیش رفتیم درصد پیشرفت و موفقیت آن پروژه‌ها بسیار بالا بوده؛ بنابراین امسال نیز باید در همین راستا به افزایش صندوق‌های توسعه حمایت منابع طبیعی کمک نموده تا مردم و جوامع محلی مشارکت خود در حفظ و توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری را بیشتر تجربه کنند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان به توسعه دولت الکترونیک اشاره کرد و بیان کرد: در تمام شهرستان‌های استان اتوماسیون اداری برقراراست و بخشی از آن درزیر ساخت شهرستان کار انجام شده و تکمیل شرایط ویدئو کنفرانس و ارتباط با جلسات غیر حضوری روسای شهرستان‌ها تا نیمه خرداد به پایان می‌رسد.
حیدریان در بحث کشت و توسعه گیاهان دارویی در سامانه‌های مرتعی استان و توسعه چوب تاکید کرد و در پایان از ارتقای پوشش حفاظتی در استان با تاکید بر بلوک بندی مناطق بحرانی و بهره گیری از همیاران طبیعت در بحث حفاظتی و اقدامات یگان حفاظت اشاره داشت و تاکید کرد تا روسای شهرستان‌ها آن را در مواقع بحرانی مدنظر قرار بدهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today