فارس/ مدیر‌کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر از پهلوگیری کشتی 12 هزار تنی برنج در بندر بوشهر خبر داد و گفت: فرد اشب پنجمین کشتی حامل 12 هزار تن برنج در اسکله بندر بوشهر پهلو می‌گیرد که با پهلوگیری این کشتی در مجموع 57 هزار تن برنج در اسکله بندر بوشهر تخلیه شده است.

سیدمحمد هاشمی، مدیر‌کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر با بیان اینکه 12 انبار برای تحویل گندم کشاورزان فعالیت می‌کند، اظهار کرد: 12 انبار شامل پنج انبار اداره کل غله و هفت انبار مباشر تعاون روستایی در تحویل‌گیری گندم‌های برداشتی کشاورزان به صورت خرید تضمینی فعالیت می‌‌کنند.
مدیر‌کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر از افزایش برداشت گندم نسبت به پیش‌بینی انجام شده خبر داد و بیان کرد: پیش‌بینی خرید 108 هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهر شده بود که تاکنون 114 هزار تن گندم برداشتی از مزارع استان بوشهر خریداری و تحویل انبارهای ذخیره شده است.
وی با بیان اینکه پرداخت مطالبات کشاورزان در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود، افزود: از 114 هزار تن گندم خریداری شده از کشاورزان مبلغ 260 میلیارد تومان بابت خرید 104 هزار تن آن به حساب کشاورزان واریز شده و هزینه خرید 14 هزار تن دیگر به‌زودی پرداخت می‌شود.
هاشمی افزود: 100 هزار تن از گندم‌های خریداری شده به صورت مستقیم به انبارهای پنج گانه اصلی و 14 هزار تن دیگر از طریق انبارهای مباشر تحویل شده است.
وی میزان ذخیره برنج در انبار را دو هزار تن دانست و بیان کرد: بیش از یک‌هزار تن شکر نیز در انبارهای اداره کل غله ذخیره شده و این در حالی است که توزیع برنج و شکر با قیمت مصوب از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت ادامه دارد.
مدیر‌کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر از پهلوگیری کشتی 12 هزار تنی برنج در بندر بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: فرداشب پنجمین کشتی حامل 12 هزار تن برنج در اسکله بندر بوشهر پهلو می‌گیرد که با پهلوگیری این کشتی در مجموع 57 هزار تن برنج در اسکله بندر بوشهر تخلیه شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday