ایرنا/ دبیر رییس هیات ورزش‌های سه‌گانه استان کرمانشاه گفت: این هیات باتوجه به مجموعه اقدامات صورت گرفته که شامل برگزاری مسابقات مختلف و حضور در رویدادهای مختلف کشوری می‌شود سال نسبتا موفقی را پشت سرگذاشت.

بختیار امینی دبیر رییس هیات ورزش‌های سه‌گانه استان کرمانشاه اظهارداشت: یکی از مهمترین برنامه های اجرا شده هیات در سال گذشته میزبانی مسابقات جایزه بزرگ سراب نیلوفر با حضور ورزشکاران برتر سه گانه کشور بود.
وی افزود: در این مسابقات پارسا محجوب از کرمانشاه موفق شد مدال طلای این رقابت ها را در میان ورزشکاران برتر کشور کسب کند.
امینی همچنین از برگزاری کلاس داوری درجه ۲ با حضور تعداد زیادی شرکت کننده از سراسر کشور خبر داد و گفت: همچنین ۲ نفر از مربیان استان نیز به دوره آموزشی مدرسی فدراسیون که به میزبانی اصفهان برگزار شد، شرکت کردند.
دبیر هیات ورزش های سه گانه کرمانشاه تصریح کرد: از دیگر برنامه های قابل ذکر هیات در سال گذشته اعزام تیم بانوان کرمانشاه به المپیاد استعدادهای برتر کشور بود که موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی شدند.
وی در ادامه به واگذاری استخر مجموعه ورزشی کوثر کرمانشاه به آقایان ورزشکار هیات خبر داد و گفت: این استخر در ساعات تعطیلی بانوان در اختیار ورزشکاران هیات سه گانه قرار گرفت.
امینی تصریح کرد: سال گذشته و در اسفند ماه پارسا محجوب ملی پوش کرمانشاهی با عضویت در تیم ملی به مسابقات کاپ آسیا که در کشورمان برگزار شد اعزام و موفق به کسب مقام چهارم شد.
این مسوول در هیات ورزش های سه گانه همچنین از حضور ۲ داور کرمانشاهی در این مسابقات خبر داد و گفت: آنها قضاوت های بسیار خوب و قابل قبولی داشتند.
وی همچنین از تهیه تجهیزات ورزشی برای هیات خبر داد و گفت: این کار با کمک و حمایت های اداره کل ورزش و جوانان حاصل شد که جای قدردانی دارد.
امینی در پایان از فعالیت بیش از ۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته در هیات ورزش های سه گانه استان کرمانشاه خبر داد و گفت: اغلب آنها را بانوان تشکیل می دهند.
ورزش سه‌گانه یا تریاتلون یک ورزش ترکیبی است که شرکت‌کنندگان در آن با انجام سه مرحله استقامتی با یکدیگر رقابت می‌کنند، مراحل مسابقه شامل شنا، دوچرخه‌سواری و دو است و مسافت هر یک از این مرحله‌ها بسته به نوع رقابت تغییر می‌کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today