فارس/ معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه با اشاره به هدف‌گذاری امسال بر روی 20 هزار میلیارد تومان جذب سرمایه‌گذاری، گفت: باید طوری عمل شود که روند سرمایه‌گذاری در استان آسان و راحت شود و موانع دست و پاگیر برطرف شوند.

هدایت حاتمی معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید امور اقتصاد و دارایی استان با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه اقتصاد استان، اظهار داشت: تلاش برای بهبود فضای کسب و کار و ارتقای رتبه استان در کشور و کسب رتبه سوم استان در زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی از مهمترین دستاوردهایی بود که اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان نیز در آن نقش مهمی داشت که قابل تقدیر است.
بهبود فضای کسب وکار و اقتصاد هوشمند اولویت وزارت اقتصاد است
وی گفت: سیاست‌های وزارت اقتصاد در سال جدید بر روی سه محور مولد کردن دارایی‌ها و املاک دولت، اقتصاد هوشمند و بهبود فضای کسب و کار متمرکز شده است و باید تلاش کنیم که استان کرمانشاه از این سه محور بیشترین بهره را ببرد و عملکرد موفقی نسبت به سایر استان‌ها داشته باشد، اگر چه در سال‌های گذشته بخشی از این سیاست‌ها بخصوص در زمینه بهبود فضای کسب و کار و هوشمند کردن اقتصاد را در استان اجرایی کرده بودیم.
معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه با تاکید بر این نکته که اصلاحات اقتصادی در استان تا رسیدن به نقطه مطلوب ادامه دارد، افزود: یکی از مهمترین موفقیت‌ها و دستاوردهای استان در زمینه بهبود فضای کسب و کار کاهش روند زمانی استعلام‌ها و صدور مجوزها از چند ماه به دو هفته است که تمام تلاش مان این است که این زمان دو هفته‌ای نیز کاهش یابد و به کمترین زمان ممکن برسد و نیز نظام صدور مجوز ساخت و کنترل اجرای پروژه‌ها را نیز به سامان برسانیم.
حاتمی گفت: استان کرمانشاه یکی از جذاب‌ترین استان‌ها برای سرمایه‌گذاری است و منابع خاکی، آبی و مبادی مرزی پر پتانسیلی دارد و ما بر مبنای همین مزیت‌ها، امسال بر روی 20 هزار میلیارد تومان جذب سرمایه‌گذاری هدف‌گذاری کرده‌ایم و مصمم هستیم که این مسئله تحقق یابد و از مدیران امور اقتصادی و دارایی استان انتظار داریم طوری عمل کنند که روند سرمایه‌گذاری در استان آسان و راحت شود و موانع دست و پاگیر برطرف شوند.
گفتنی است، در این مراسم از زحمات علی محمدی تقدیر و امیرحمزه حیدریان به عنوان مدیرکل جدید امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه منصوب شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today