باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: سالن‌های مطالعه در کتابخانه‌های استان تعطیل است.

فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: مرحله اول بازگشایی کتابخانه‌های عمومی استان اجرایی شد و در این مرحله با حضور کتابداران در محل کار نسبت به آماده سازی کتابخانه ها، ثبت و ساماندهی و به روزرسانی اطلاعات در سامانه مدیریت کتابخانه‌ها اقدام می‌شود.
وی افزود: هم اکنون اجازه بازگشایی بخش‌های امانت کتاب و حضور اعضا در محیط کتابخانه‌ها وجود ندارد و تصمیم گیری در این زمینه در سطح ملی و با اجازه ستاد ملی مبارزه با کرونا صورت می‌گیرد، استان نمی‌تواند به تنهایی در این مورد اظهار نظر کند.
خلیل مقدم اضافه کرد: با توجه به اینکه ضدعفونی کتاب ها، کار بسیار دشواری است، باید توجه داشت که امانت، جابه جایی و دست به دست شدن کتاب‌ها می‌تواند موجب گسترش بیماری کرونا در بین اعضا شود.
وی ادامه داد: کتابخانه‌های استان همچون سه ماه گذشته، به فعالیت خود در فضای مجازی ادامه خواهند داد.
خلیل مقدم گفت: وسایل مورد نیاز بهداشتی از جمله ماسک و دستکش و شیلد در اختیار کتابخانه‌های استان قرار گرفت و کارکنان و کتابدار‌ها موظف به رعایت و استفاده از این وسایل در شیفت کاری خود هستند.
وی افزود: کارکنان و کتابدار‌هایی که بیماری زمینه ایی دارند از کار در کتابخانه‌ها در این مدت معاف هستند.
خلیل مقدم اضافه کرد: زمان بازگشایی کتابخانه‌ها در طول روز را از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر است.
وی ادامه داد: سالن‌های مطالعه در همه کتابخانه‌های استان اکنون تعطیل و اعضا اجازه ورود و استفاده از فضای کتابخانه‌ها را ندارند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday