فارس/ مدیر‌کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه با اشاره به استقرار 2 هزار و 67 پایگاه و صندوق جمع‌آوری فطریه در استان، گفت: 430 پایگاه از این تعداد در سطح شهر و یک‌هزار و 637 پایگاه در روستاهای اطراف استان استقرار دارند.

محسن رخصی مدیر‌کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه در توضیح رزمایش «مواسات و همدلی» توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، اظهار داشت: کمیته امداد در اجرای فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در نیمه شعبان مبنی بر راه‌اندازی رزمایش مساوات، همدلی، کمک خیرخواهانه و مومنانه برای نیازمندان و فقرا، همگام و همراه با سایر نهادها، سازمان و موسسات خیریه با بسیج امکانات با عنوان رزمایش «همدلی برای ایران همدل» اقدامات موثری انجام داده است.
وی در بحث اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان، گفت: ابتدا برای راه‌اندازی 10 آشپزخانه «اطعام مهدوی» در استان برنامه‌ریزی کرده بودیم که با استقبال چشمگیر خیران و نیکوکاران مواجهه شد و الان تعداد این آشپزخانه‌ها به 36 مورد در استان رسیده است.
مدیر‌کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه با اشاره به توزیع 130 هزار پرس غذای گرم تا به امروز بین مددجویان، اضافه کرد: توسط مددکاران کمیته امداد در اقصی نقاط استان مددجویان در راستای توزیع کمک‌ها و غذاها از قبل شناسایی شده‌اند.
وی از توزیع بیش از 35 هزار بسته معیشتی خبر داد و افزود: در طول ماه رمضان از محل کمک‌های مردمی بیش از 35 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان و خانوارهای زیر پوشش توزیع شده، اما قریب به 80 هزار خانوار تحت حمایت داریم که خیلی‌ها هنوز این بسته‌ها را دریافت نکرده‌اند که در این راستا نیازمند کمک و همکاری خیران و نیازمندان هستیم.
رخصی به تداوم پویش همدلی بعد از ماه مبارک رمضان اشاره و بیان کرد: بحث پویش همدلی فقط مختص ماه مبارک رمضان نیست، بلکه در روزها و هفته‌های آینده ادامه دارد و از هرگونه کمک نقدی و غیرنقدی خیران استقبال می‌کنیم از این رو دفاتر، مراکز نیکوکاری و پایگاه‌های کمیته امداد آماده دریافت کمک‌ها هستند.
این مسؤول در ادامه اشاره‌ای نیز به زکات فطریه داشت و گفت: در طول هفته گذشته جلسه شورای زکات استان به ریاست آیت‌الله علما، نماینده ولی فقیه در استان در راستای بحث استقرار پایگاه‌های جمع‌آوری فطریه روزه‌داران و مردم استان برگزار شد‌.
وی به استقرار 2 هزار و 67 پایگاه و صندوق جمع‌آوری فطریه در استان اشاره کرد و افزود: 430 پایگاه از این تعداد در سطح شهر و یک‌هزار و 637 پایگاه در روستاهای اطراف استان استقرار دارند.
رخصی تصریح کرد: نزدیک به 300 پایگاه هم در شهر کرمانشاه برای بحث جمع‌آوری زکات فطریه با آرم و مهر شورای زکات استان برپا خواهد شد.
وی در خصوص پرداخت زکات فطریه به صورت غیرحضوری هم، گفت: شهروندان می‌توانند از طریق کد دستوری #5*8877* و همچنین از طریق اپلیکیشن های بله، سکه و... نسبت به پرداخت زکات اقدام کنند.
رخصی ساعات کاری پایگاه‌ها را از ساعت 6 صبح تا اذان ظهر روز عید سعید فطر اعلام کرد و افزود: مبلغ زکات فطریه توسط مراجع به ازای هر نفر10 هزار تومان ابلاغ شده است.
وی در خصوص نحوه توزیع زکات فطریه، اظهار داشت: در ظهر همان روز عید سعید فطر این کمک‌ها توسط شورای زکات استان شمارش و در اسرع وقت به حساب مددجویان واریز می‌شود.
مدیر‌کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای نیز به بحث طرح اکرام ایتام داشت و گفت: این بحث یکی از کارای خوبی‌ست که نزدیک به 20 سال است که در کمیته امداد انجام می‌شود.
وی با اشاره به استقبال خوب خیرین از طرح اکرام ایتام، خاطرنشان کرد: امسال، در این 27 روز ماه مبارک رمضان بیش از 700 نفر حامی جدید به جمع حامیان کمیته امداد اضافه شده است، الان نزدیک به 30 هزار نفر حامی از 7 هزار و 500 نفر ایتام و فرزندان محسنین زیرپوشش کمیته امداد با واریز مستقیم وجهی به حساب‌ آن‌ها، حمایت می‌کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today