صدا و سیما/ مسئول اداره فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: استان یزد در سال ۹۸ رتبه اول اهدا عضو در کشور را کسب کرد.

پورشمسی، مسئول اداره فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار کرد: در سال گذشته ۴۷ مورد اهدا عضو در استان انجام شده است که نسبت به جمعیت استان یزد رتبه اول در کشور را از آن خود کرده است.یزد، رتبه اول اهدا عضو در کشور
وی با اشاره به انجام چهار مورد اهدا عضو در سال جاری، ادامه داد: هشت عضو اصلی بدن از جمله کبد، کلیه، قلب و ۵۳ مورد عضو غیر اصلی از جمله تاندون، از یک فرد دچار مرگ مغزی شده می‌تواند اهدا شود و افراد زیادی را از معلولیت و مرگ نجات دهد.
مسئول اداره فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطر نشان کرد: بخش پیوند کبد در یزد فعالیت خود را آغاز کرده است و تاکنون بیش از ۱۰۰ مورد پیوند کلیه در استان انجام شده است.
پورشمسی تاکید کرد: هموطنان می‌توانند با مراجعه به سایت کشوری ehda.Center برای ثبت نام و گرفتن کارت اهدا عضو اقدام کنند.
وی ادامه داد: هم چنین می‌توانند با ارسال شماره ملی خود به سامانه پیامکی ۳۴۳۲ و یا با با مراجعه به بیمارستان شهید رهنمون بخش پیوند نسبت به دریافت کارت اهدا عضو اقدام کنند.
مسئول اداره فراهم اوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطرنشان کرد: اداره فراهم اوری اعضای پیوندی در استان به طور رسمی فعالیت خود را از سال ۹۲ اغاز کرده و تاکنون ۲۱۰ مورد اهدا عضو در استان انجام شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today