فارس/ رئیس هیأت عامل ایمیدرو از تامین آب صنایع غرب بندرعباس با استفاده از پساب شهری و همچنین حل مشکل پساب شهری و هدایت آب تصفیه شده به منطقه ویژه خلیج فارس خبر داد.

خداداد غریب‌پور، رئیس هیأت عامل ایمیدرو با بیان اینکه سازمان در راستای ایفای نقش مسؤولیت اجتماعی و تامین نیاز آب صنایع این شهر، پروژه انتقال پساب تصفیه‌خانه بندرعباس را به عهده خواهد گرفت، گفت: در این پروژه، پساب شهر بندرعباس تصفیه می‌شود و برای شیرین سازی، به منطقه ویژه خلیج فارس انتقال می‌یابد و آب مورد نیاز صنایع غرب بندرعباس تامین خواهد شد.
وی افزود: تحقق ایجاد ظرفیت تولید ١٠ میلیون تن فولاد و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در منطقه خلیج فارس موجب شده تا اجرای این پروژه هرچه زودتر انجام شود.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ظرفیت آبرسانی این پروژه ٨٥ هزار مترمکعب در روز است، گفت: خط انتقالی در نظر گرفته شده به طول 22 کیلومتر است و با اجرای این پروژه، آب غرب بندعباس از منطقه ویژه خلیج فارس تامین می‌شود.
غریب‌پور گفت: با راه‌اندازی آبشیرین‌کن، انشعابات دیگر قطع خواهد شد و از این پس صنایع از پساب فوق استفاده خواهند کرد.
وی با بیان اینکه با این طرح، مشکلات محیط زیستی بندرعباس حل می‌شود و آب به چرخه تولید باز خواهد گشت، اعلام کرد: در حقیقت منطقه ویژه خلیج فارس تأمین‌کننده آب در غرب بندرعباس خواهد شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: مشاور این پروژه جذب شده و پیشنهاد اولیه از سوی منطقه خلیج فارس به سازمان ایمیدرو ارائه شده است.
به گفته غریب‌پور، به‌زودی قرارداد طرح با سرمایه‌گذار منعقد خواهد شد و طی ماه‌های آتی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
رئیس هیات عامل ایمیدرو در پایان بیان کرد: مشکل ورود پساب فاضلاب بندرعباس به دریا و بوی نامطبوع آن در اطراف این شهرستان، نارضایتی ساکنان را به‌همراه داشته و خوشبختانه خبر این پروژه، بازخورد مناسبی در این شهرستان داشته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today