باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست بناب گفت: عاملان قطع غیر مجاز اشجار در منطقه حفاظت شده تالاب قره قشلاق دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

لطفی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بناب با اشاره به قطع اشجار در تالاب قره قشلاق بناب توسط افرادی سودجو بیان کرد: با توجه به این‌که افرادی ناشناس در هنگام شب خصوصاً بین ساعات دو الی پنج بامداد اقدام به قطع اشجار به‌ویژه درختان گز در تالاب قره قشلاق می‌کردند، از این رو موضوع در دستور کار یگان حفاظت این اداره قرار گرفت و با اجرای گشت‌های شبانه موفق شدند تعداد 6 نفر از این عاملان را در حین قطع و انتقال درختان در داخل تالاب شناسایی و دستگیر کنند که پرونده آن‌ها برایرسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.
وی افزود: جریمه ضرر و زیان قطع غیر مجاز هر اصله درخت گز در تالاب قره قشلاق ۳۰ میلیون ریال است، از این رو عاملان قطع غیر مجاز اشجار در صورت تخلف مبلغ ۳۰ میلیون ریال به ازای هر اصله درخت خواهند پرداخت.
لطفی گفت: تالاب قره قشلاق بناب با ۲۲ هزار هکتار بزرگترین تالاب اقماری دریاچه ارومیه بوده و درختان گز موجود در این تالاب مانند سپری شهر بناب را از گزند ریزگرد‌های دریاچه ارومیه حفاظت می‌کنند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بناب افزود: از عموم جوامع محلی درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه قطع اشجار در منطقه حفاظت شده قره قشلاق مراتب را به‌صورت شبانه‌روزی به شماره تلفن ۳۷۷۴۴۳۷۸ اطلاع دهند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today