باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: رویکردمان با توجه به این که احتمال وجود داشته و دارد که در پاییز دوباره پیک بیماری را شاهد باشیم، فرهنگ‌سازی است.

کمال حیدری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به مروری بر عملکرد مجموعه درمانی استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: مجموعه درمانی کشور از دی ماه که آماده‌باش بوده تا امروز فشار مضاعفی را تحمل کرده که هنوز هم ادامه دارد، در ابتدای شیوع تأمین اقلام بهداشتی چالش جدی برای ما بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: به دلیل هم‌جواری با قم سومین استان قرمز کشور شدیم و نگران بودیم که چنانچه شیوع ویروس زیاد باشد، سیستم درمانی نتواند پاسخگو باشد، با وجود این با تاکید بر مراقبت‌های پیشگیرانه و با غربالگری گسترده و هدفمندی که صورت گرفت، از شدت شیوع جلوگیری شد.
وی تصریح کرد: بیمارستان‌های خورشید، عیسی بن مریم، امین و غرضی به ترتیب و پس از افزایش مبتلایان به بیماران کرونایی اختصاص داده شد تا به صورت متمرکز بیماران کرونایی یکجا مداوا شوند، همچنین برای انتقال مبتلایان به کرونا صرفاً اورژانس موظف به انتقال شد، در مجموع با این کار توانستیم بار بیمارستان‌ها را کم کنیم.
حیدری با بیان این که قبل از عید وضعیت ادارات و صنوف اسف‌بار بود و نکات بهداشتی رعایت نمی‌شد که از عید شرایط تغییر کرد، ادامه داد: در تمامی مراحل بسیج را وارد و از ظرفیت این دوستان استفاده کردیم، پاک‌ترین صنعت در سطح کشور بودیم و جای تقدیر دارد از اقدامات صنایع؛ همچنین تعزیرات، اصناف و دیگر نهاد‌های نظارتی در بحث نظارت کمک زیادی کردند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: رویکردمان با توجه به این که احتمال وجود داشته و دارد که در پاییز دوباره پیک بیماری را شاهد باشیم، فرهنگ‌سازی است؛ باید با کرونا زندگی کنیم و باز شدن اماکن مختلف به معنی تمام شدن بیماری نیست، باید با حفظ حساسیت نکات بهداشتی را مدنظر داشت.
وی یکی از اقدامات لازم در مدارس و ادارات را تعویض شیرآلات دانست و یادآور شد: همه مدارس باید به شیرآلات پدالی مجهز شوند، این شیر‌ها نیازی به تماس با دست نداشته و نتیجه دیگر این اقدام صرفه‌جویی در مصرف آب است، هزینه کمتری هم نسبت به سایر انواع شیرآلات دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در واکنش با انتقاد‌هایی که از حضور دانش آموزان در مدارس صورت گرفته، اظهار کرد: بازگشایی مدارس و دانشگاه برای حفظ عدالت آموزشی است و بیشتر برای کسانی که به آموزش‌های آنلاین دسترسی نداشتند است تا بتوانند حضور مشکلاتشان را برطرف کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today