باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری هکر سایبری با سرقت ۲ هزار و ۳۰۰ حساب بانکی خبر داد.

سردار حسن مفخمی شهرستانی، فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری هکر سایبری که با تبلیغ برنامه جعلی همدم یاب و دیگر عناوین مشابه، ۲ هزار و ۳۰۰ اطلاعات حساب بانکی را سرقت کرده بود، خبر داد.
سردار مفخمی گفت: با اعلام شکایت از سوی شهروند اراکی در خصوص برداشت غیرمجاز مبلغ ۷ میلیون ریال از حساب بانکی او بررسی تخصصی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.
او اضافه کرد: در مراحل اولیه تشکیل این پرونده و در تحقیقات از فرد مال باخته مشخص شد که او مدتی قبل از طریق یک کانال تلگرامی برنامه‌ای تحت عنوان همدم یاب را نصب کرده و برای فعال سازی این برنامه در قبال پرداخت مبلغی ناچیز به یک درگاه بانکی هدایت می‌شود.
فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: در بررسی تخصصی کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد که این فرد اطلاعات خود را در یک درگاه جعلی بانکی وارد کرده و فرد هکر با استفاده از این اطلاعات حساب، موفق به برداشت از حساب بانکی او شده است.
او با بیان آغاز تحقیقات پلیس در بررسی این موضوع تصریح کرد: در روند رسیدگی به این پرونده، اطلاعات و مدارکی دیگر از کلاهبرداری‌های انجام شده به این روش به دست آمد و سرانجام کارشناسان پلیس موفق شدند، این هکر سایبری را در شهرستان ساوه شناسایی و دستگیر کنند.
سردار مفخمی اظهار کرد: در بازجویی‌های انجام شده و با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده، فرد دستگیر شده به سرقت ۲ هزار و ۳۰۰ اطلاعات حساب بانکی در سطح کشور با تبلیغ برنامه جعلی همدم یاب و دیگر موارد مشابه اعتراف کرد.
او تا کید کرد: تحقیقات تخصصی پلیس در این پرونده ادامه دارد و کاربران فضای مراقب باشند تا به هر برنامه‌ای که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود، اعتماد نکنند چرا که کلاهبرداران سایبری با معرفی و تبلیغ این نرم افزار‌های فریبنده، آنان را به درگاه‌های جعلی هدایت کرده و اطلاعات حساب بانکی آنان را سرقت می‌کنند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی با تاکید بر ضرورت توجه و اطمینان از معتبر بودن درگاه پرداخت یک وب‌سایت اینترنتی گفت: لازم است کاربران از استفاده از برنامه‌هایی که با عناوینی، چون فروش شارژ ارزان‌قیمت، فروش اکانت بازی‌های رایانه‌ای، ماهواره جیبی، همدم یاب و... خودداری کرده و در صورت برخورد با هر گونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir، بخش تماس با ما با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today