فارس/ نماز عید سعید فطر در سلطانیه در خیابان گنبد این شهر و با رعایت مسائل بهداشتی و به امامت امام جمعه اقامه خواهد شد.

جلسه هماهنگی اقامه نماز عید سعید فطر پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار، فرمانده سپاه، شهردار و مسؤولان مربوطه به ریاست حجت الاسلام حسینی‌نسب امام جمعه شهرستان سلطانیه برگزار شد.
امام جمعه سلطانیه در این جلسه با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و با بیان اینکه عید فطر یکی از اعیاد مسلمانان است، گفت: عید فطر عید کسی است که خداوند، روزه او را پذیرفته و عبادتش را قبول کرده است.
حجت‌الاسلام سید عمران حسینی‌نسب با اشاره به فضائل عید فطر و با بیان اینکه ماه رمضان میدان مسابقه در طاعت و بندگی است و عید فطر شبیه روز قیامت است، افزود: عید فطر یوم الجوایز است.
حسینی‌نسب گفت: به خاطر یک ماه عبادت و بندگی روز اول شوال روز عید فطر نام‌گذاری است که انسان به برکت روزه داری و بندگی از آلودگی ها پاک می‌شود و به فطرت پاک خود باز می‌گردد.
وی با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری در پاسخ به سوال در مورد اقامه نماز عید فطر گفت: طبق فتوای مقام معظم رهبری احتیاط این است که غیر از نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه منصوب نماز عید را به نماز جماعت نخوانند و اگر مصلحت اقتضا کند که یک نماز عید در شهر برگزار شود، بهتر است که غیر از امام جمعه منصوب از طرف ولى فقیه، کسى متصدى اقامه آن نشود.
فرماندار شهرستان سلطانیه نیز در این جلسه با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی بر همکاری نهادها و اعضای جلسه بر اقامه بهتر و منظم نماز عید فطر تاکید کرد.
لازم به ذکر است، که نماز عید فطر ساعت ۷ صبح روز عید، در خیابان گنبد سلطانیه و با رعایت مسائل بهداشتی و به امامت حجت‌الاسلام حسینی‌نسب امام جمعه شهرستان سلطانیه و با حضور برادران و خواهران اقامه خواهد بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today