مهر/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سمنان از فعال بودن ۶ هزار و ۵۳۶ مشترک در بخش کشاورزی استان خبر داد و گفت: ۲۰ درصد برق استان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

سیدمحمد موسوی‌زاده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سمنان ضمن بیان اینکه تعداد مشترکان برق در استان بر اساس آخرین آمار ۳۸۴ هزار و ۲۳۲ واحد است، اظهار داشت: از این تعداد ۶ هزار و ۵۳۶ مشترک در بخش کشاورزی فعال است.
وی ضمن بیان اینکه ۱.۵ درصد از مشترکان برق استان سمنان در بخش کشاورزی است، افزود: در مجموع ۲۰ درصد برق استان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سمنان بابیان اینکه دو هزار و ۷۱۱ انشعاب برق در بخش کشاورزی استان فعال است، ابراز داشت: با اجرای طرح هوشمند فهمام (فرا سامانه هوشمند اندازه‌گیری) برنامه‌های فرمان پذیری از راه دور بر روی این انشعاب‌ها انجام می‌شود.
موسوی زاده بابیان اینکه از نظر مشارکت در مصرف انرژی، صنعتگران و تولیدکنندگان استان با ۴۶.۶ درصد مشارکت در رتبه نخست قرار دارد، تصریح کرد: ۲۱.۹ درصد از کشاورزان نیز در بخش مذکور شرکت داشتند.
وی با بیان اینکه بیشتر چاه‌های آب در شرق استان سمنان قرار دارد، افزود: میزان مصرف انرژی در استان به طور متوسط بالاتر از کشور است که می‌بایست برای این میریت مصرف برنامه‌ریزی‌های لازم اتخاذ شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today