باشگاه خبرنگاران/ معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بعداز ظهر امروز شرایط برای وقوع رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و باد شدید لحظه‌ای در نیمه شمالی و ارتفاعات جنوب شرق استان مهیا است.

دوست محمد کلیم، معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در شبانه روز گذشته بارش‌های رگباری برخی نقاط استان را در بر گرفت به طوریکه از شهر نصرت آباد بیش دو میلی متر باران گزارش شد.
وی افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی بعدازظهر امروز نیز شرایط برای بارش‌های رگباری، تندباد موقتی و صاعقه در نیمه شمالی استان و جنوب شرق، به ویژه غرب زاهدان مهیاست.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: تا جمعه در نواحی شمالی و مرکزی و ارتفاعات جنوبی استان شرایط برای افزایش ابر و رگبار پراکنده باران مهیا است.
کلیم در بخش دیگری به ادامه وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال استان اشاره کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۸۶ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل، شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۸۰۰۰ متر کاهش داد.
وی تصریح کرد: پیش بینی می‌شود وزش این باد‌ها همچنان در شمال استان و با شدت کمتر در مرز شرقی و نواحی غربی استان ادامه داشته باشد که پیامد آن در نقاط مستعد خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هواست.
این مسئول با بیان اینکه از شنبه افزایش نسبی دمای هوا در استان رخ خواهد داد، افزود: در شبانه روز گذشته زاهدان با دمای ۱۶ درجه سلسیوس خنک ترین و قصرقند با دمای ۴۴ درجه سلسیوس گرمترین شهر استان شدند.
کلیم گفت: از پنجشنبه شرق دریای عمان مواج پیش بینی می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today