ایرنا/ مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل‌های کشور با اشاره به وضعیت طغیانی آفت پروانه دُم قهوه‌ای در جنگل‌های ارسباران و مناطق جنگلی شهرستان اهر، گفت: توقف عملیات مبارزه با این آفت به بهانه کمبود اعتبار به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

داور نامدار، مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل‌های کشور از روند مبارزه با آفت «پروانه دُم قهوه‌ای» در جنگل‌های فندقلوی شهرستان اهر با بیان اینکه این آفت در جنگل‌های ارسباران و مناطق جنگلی اهر واقع در روستاهای افیل، بهل و گوراوان حالت طغیانی دارد، اضافه کرد: باید اقدامات لازم توصیه‌ای از سوی کارشناسان گیاه پزشکی در این مناطق انجام گیرد.
وی از تامین اعتبارات مورد نیاز برای مبارزه با آفت پروانه دُم قهوه‌ای در جنگل‌های ارسباران و مناطق جنگلی شهرستان اهر خبر داد و اظهار کرد: توقف عملیات مبارزه با این آفت به خاطر نبود اعتبارات را اصلاً قابل قبول نمی‌دانیم و هرچه نیاز به اعتبار داشته باشد را تامین می‌کنیم، از این ‌رو پیمانکار برای انجام عملیات مبارزه تعیین و خواسته شده تا برای تسریع در مراحل مبارزه با این آفت بر نیروهای خود اضافه کند.
نامدار با بیان این‌که از مدیریت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی خواسته شده تا روند مبارزه با آفت پروانه دُم قهوه‌ای در استان دنبال شود، یادآور شد: در این خصوص نیز اعتبارات مورد نیاز تامین می‌شود.
وی گفت: جنگل‌های ارسباران با آن ‌که در بین مناطق جنگلی کشور از مساحت کمی برخوردار است؛ اما اهمیت ویژه‌ای دارد چون این جنگل‌ها از تنوع زیستی برخوردار بوده و حفظ و حراست از آن جزو اولویت‌های نخست سازمان جنگل‌های کشور است و اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی بر این موضوع اهتمام دارد و هرگز اجازه نمی‌دهیم درختی در جنگل‌های ارسباران قطع و یا تخریب از ناحیه سودجویان و آفات صورت بگیرد.
نامدار بر لزوم هوشیاری مردم منطقه و دستگاه‌های ذی‌ربط در رابطه با حفظ و حراست از جنگل‌های ارسباران تاکید و اضافه کرد: ما بر برخورد با متخلفان حوزه جنگلی که به هر نحوی بخواهند به جنگل‌های کشور از جمله ارسباران آسیب برسانند اهتمام داریم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today