مهر/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در هرمزگان هوا گرم شد ولی ظاهراً کووید ۱۹ همچنان وجود دارد و تعداد مبتلایان در حال افزایش است.

محمود حسین پور، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه به نظر می‌رسد متأسفانه همشهریان ما موارد حفاظتی را کمتر رعایت می‌کنند، اظهار کرد: یکی از علل بیشتر شدن تعداد مبتلایان افزایش انجام آزمایش‌ها است.
وی اظهار کرد: به دنبال شناسایی موارد مثبت، از اطرافیان نمونه می‌گیریم که عمدتاً موارد مثبت و بدون علامت را پیدا می‌کنیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه مردم فقط در موارد ضروری از منزل بیرون بروند و همچنان سه نکته اصلی را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک به‌ویژه در مکان‌های مسقف، رعایت فاصله اجتماعی به میزان حداقل 1.5 تا دو متر و ضدعفونی کردن و بهداشت دست‌ها سه نکته کلیدی اصلی است.
حسین‌پور ادامه داد: هرچند که باید به حضور ویروس کرونا عادت کنیم اما این عادت نباید منجر به بی‌تفاوتی ما نسبت به این ویروس خطرناک شود.
وی تصریح کرد: از شواهد موجود مشخص است که ویروس کرونا برای مدت‌ها مهمان ناخوانده زندگی ما خواهد بود؛ شرایطی که ایجاب می‌کند با رعایت توصیه متخصصان، تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today