ایرنا/ رئیس‌کل دادگستری استان کرمان گفت: همزمان با عید سعید فطر زمینه آزادی ۳۰ مددجوی جرائم غیرعمد از زندان‌های این استان فراهم می‌شود.

یدالله موحد، رئیس‌کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: ۱۷۰ مددجوی جرائم غیرعمد در زندان های استان کرمان حضور دارند که برای آزادی آنها به ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیاز است.
وی با اشاره به آغاز فعالیت ستاد دیه در استان کرمان از سال ۱۳۸۰ تاکنون، ادامه داد: از ابتدای تاسیس این ستاد در کرمان تاکنون زمینه آزادی سه هزار و ۵۹۷ نفر از مددجویان جرائم غیرعمد با همت خیران و کمک های ستاد دیه و تسهیلات بانکی فراهم شده است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: در مجموع ۶۴۲ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان کرمان از سال ۸۰ تاکنون از محل اعتبارات قرض الحسنه با صرف ۱۳ میلیارد تومان اعتبار، ۵۵۹ نفر از محل کمک های ستاد دیه کشور با ۱۶ میلیارد تومان اعتبار، ۲۱۶ نفر نیز از محل اعتبارات صندوق تامین خسارت های بدنی با صرف ۱۷ میلیارد تومان اعتبار و یک هزار و ۴۷۸ نفر با کمک های خیران از زندان های این استان با پرداخت بیش از ۲۰ میلیارد تومان آزاد شده اند.
موحد به برگزاری ۲۰۴ مورد جشن گلریزان در استان کرمان طی ۱۸ سال اخیر اشاره و بیان کرد: با برگزاری این جشن ها بالغ بر ۳۳ میلیارد تومان تعهد خیران حاصل شده که از این میزان نیز ۲۲ میلیارد تومان وصول شده است.
وی با اشاره به این مطلب که در سال جاری به دلیل شیوع بیماری کووید- ۱۹، برگزاری جشن های گلریزان با تغییراتی از جمله برگزاری محدود جشن ها اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: طی چند روز اخیر جشن گلریزان ویژه بنگاه های اقتصادی این استان در تهران و با حضور استاندار کرمان و مدیران عامل شرکت های بزرگ اقتصادی برگزار و کمک های خوبی برای آزادی مددجویان جرائم غیرعمد تعهد شد.
رئیس هیات امنای ستاد دیه استان کرمان گفت: با تلاش های انجام شده در فضای مجازی، کمک های خرد خیران نیز در حال جمع آوری است و انتظار می رود بالغ بر ۱۰۰ میلیاردریال کمک های مردمی و خیران برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان کرمان تا پایان سال جاری جمع آوری شده و با استفاده از این مبلغ ۱۷۰ زندانی واجد شرایط ستاد دیه آزاد شوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar