باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به شناسایی ۶۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان، از ۲ مورد فوت بر اثر ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: از یک هزار و ۶۷۲ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹ در سطح استان، ۶۹ مورد مثبت گزارش شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۵ هزار و ۲۴۸ نفر رسیده است.
وی در خصوص موارد جدید مبتلایان به کروناویروس در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: از تعداد ۶۹ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، شیراز ۴۵ مورد؛ کازرون، فیروزآباد و زرقان هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و مابقی مبتلایان به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد فوتی ناشی از ابتلا به کروناویروس در استان فارس گزارش شده است، افزود: از شیوع ویروس کرونا تاکنون در استان، ۱۰۴ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست دادند.
همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بستری در بیمارستان و ایزوله خانگی استان فارس را نیز ۴ هزار و ۴۱۵ نفر اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تاکید بر رعایت خودمراقبتی و بهداشت فردی، توصیه کرد: با توجه به فرارسیدن عید سعید فطر، مردم استان فارس با در خانه ماندن و رعایت اصول بهداشتی، سلامتی را به خود، خانواده و جامعه هدیه دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online