صدا و سیما/ استاندار خراسان جنوبی گفت: ۱۰۳ طرح نیمه تمام تا پایان سال در استان به بهره برداری می‌رسد.

معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این مطلب گفت: این طرح‌ها در زمینه‌های بهداشت و درمان، مجتمع‌های فرهنگی هنری، ورزشی و زیرساختهاست.
وی با اشاره به اجرای طرح پرورش شتر در استان افزود: تا پایان خرداد طرح پرورش شتر در روستای حیدرآباد نهبندان به بهره برداری می‌رسد و فاز دوم آن نیز در زیرکوه آغاز می‌شود.
استاندار با اشاره به اینکه دراستان ۶۰ نوع محصول صنایع دستی داریم گفت: در این خصوص طرحی تدوین و به دولت ارائه شده که در قالب آن مواد اولیه صنایع دستی تامین و تسهیلات کم بهره به متقاضیان اشتغال در این زمینه اعطا و بازار فروش آن نیز تضمین می‌شود و در صورت اجرای این طرح در مرحله اول، ۳ هزار نفر در استان صاحب شغل می‌شوند.
آقای معتمدیان همچنین از تامین زمین برای ساخت ۱۲ هزار مسکن شهری در استان خبر داد و گفت: ۱۰۰۰ واحد از این تعداد با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام ساخته خواهد شد و عملیات ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی آن به زودی آغاز می‌شود.
وی همچنین از اتمام طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی در استان تا سه ماه آینده نیز خبر داد.
استاندار با اشاره به تفاهم نامه امضا شده بین استانداری و قرار گاه خاتم الانبیا گفت: بر اساس این تفاهم نامه، قرارگاه در بخش معادن و راه آهن استان سرمایه گذاری خواهد کرد که این امر باعث توسعه بیش از پیش استان خواهد شد.
آقای معتمدیان خام فروشی را به عنوان مشکلی در بخش معادن استان دانست و یکی از علت‌های آن را نبود زیرساخت‌هایی از جمله برق اعلام کرد و گفت: در تفاهم نامه ۳۰۰ میلیارد تومانی که با شرکت‌های توانیر و امیدرو امضا شده، خط انتقال پست ۱۳۲ کیلو وات از نهبندان به منطقه معدنی شاهکوه، امسال راه اندازی می‌شود.
وی افزایش بی سابقه پوشش دیجیتال در استان را از جمله اقدامات بزرگ و جهادی در زمینه توسعه استان اعلام کرد و گفت: تا سال ۹۷ تنها ۴۴ ایستگاه دیجیتال در خراسان جنوبی فعال بود، اما پارسال با مشارکت استانداری و صدا وسیما، تعداد آن‌ها به ۹۴ ایستگاه افزایش یافت و قرار است تا هفته دولت امسال نیز ۵۰ ایستگاه دیجیتال دیگر راه اندازی شود.
استاندار ضریب برخورداری خراسان جنوبی از پوشش دیجیتال را ۹۲.۵ درصد اعلام کرد و افزود: این تعداد تا شهریور به ۹۶.۵ درصد می‌رسد و آن زمان، جشن خروج استان از محرومیت در این بخش، برگزار می‌شود که آثار خوبی در بخش‌های مختلف استان خواهد داشت.
آقای معتمدیان همچنین به کمبود ۴۰۰ کلاس درس در استان اشاره کرد و گفت: در دیداری که با وزیر آموزش و پرورش داشته ایم قرار است وی برای رفع مشکل بخشی از کمبود کلاس‌های درس به خراسان جنوبی سفر کند.
وی از اختصاص ۱۰ هکتار زمین با کمک بنیاد مستضعفان نیز خبر داد.

استاندار با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش راه‌های استان گفت: راه آهن خراسان جنوبی بعنوان مهمترین پروژه استان هم اکنون کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم با حضور سرمایه گذار خارجی این طرح را به اتمام برسد.

آقای معتمدیان با اشاره به حادثه خیز بودن برخی جاده‌های استان و ضرورت دوبانده کردن آن‌ها افزود: در پی حادثه تلخ تصادف اتوبوس در محور سربیشه – درح – ماهیرود، ۳۱ کیلومتر دیگر از باند دوم این محور به مناقصه رفت تا تمام این محور استراتژیک تا دو سال آینده دو بانده شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today