فارس/ استاندار کردستان گفت: برای تحقق جهش تولید، ضمن برخورد با هر گونه قاچاق سازمان‌یافته، با قاچاق احتمالی گندم نیز برخورد خواهد شد.

بهمن مرادنیا استاندار کردستان اظهار داشت: بحث خرید و ذخیره‌سازی گندم در استان باید در اولویت قرار گیرد تا ضمن حمایت از کشاورزان با هرگونه قاچاق احتمالی گندم در استان به طور جدی مقابله شود.
وی افزود: با توجه به بروز برخی نوسانات افزایش قیمت سایر نهاده‌های دام و طیور این احتمال وجود دارد که از گندم به عنوان خوراک جایگزین برای مصارف صنعت دام و طیور استفاده شود بنابراین باید با نظارت دقیق مانع از هرگونه خروج گندم تولیدی استان برای این مصارف شویم.
مرادنیا تصریح کرد: در بحث تامین گوشت و خوراک دام و طیور باید همه تدابیر اندیشیده شود و ضمن تامین مصارف داخل استان از قاچاق احتمالی گندم و دیگر محصولات کشاورزی جلوگیری شود.
استاندار کردستان ادامه داد: به دلیل وجود اختلاف قیمت گندم و نهاده‌های دامی و نیز سوخت در خارج از مرزهای استان قطعا گرایش به سمت قاچاق افزایش خواهد یافت که باید با ارائه راهکارهای پیشگیرانه مانع از افزایش آن شویم.
وی خاطرنشان کرد: باید با تشدید فعالیت اکیپ‌های نظارتی دستگاه‌های اجرایی از هرگونه قاچاق دام و طیور و گندم در استان جلوگیری کرد.
مرادنیا خواستار تشدید برخورد با قاچاق سازماندهی مانند مواد مخدر و مشروبات الکلی و دیگر اقلام ممنوعه در مبادی ورودی استان شد.
استاندار کردستان در پایان اظهار داشت: البته نباید به بهانه مبارزه با قاچاق سازمان‌یافته با افرادی که به صورت محدود در مناطق مرزی برای امرار معاش خانواده خود داد و ستد می‌کنند، برخورد شود و باید با این افراد حداکثر مدارا و خویشتنداری را به عمل آوریم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online