فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با شناسایی ۶۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا، شمار مبتلایان در کردستان به ۲ هزار و ۳۱۹ نفر رسید.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: تاکنون ۸ هزار و ۲۱۲ نمونه آزمایش ابتلا به ویروس کرونا در استان انجام شده که نتیجه ۲ هزار و ۳۱۹ مورد مثبت، پنج هزار و ۷۶۲ مورد نیز منفی و ۱۳۱ نفر اعلام نشده است.
وی با اشاره به شمار مبتلایان به تفکیک شهرستان افزود: در سنندج ۷۴۰ نفر، سقز ۴۶۹ نفر، بانه ۲۴۶ نفر، قروه ۲۰۱ نفر،دیواندره ۱۶۹ نفر، مریوان ۱۲۸ نفر، بیجار ۱۲۳ نفر، کامیاران ۱۲۲ نفر، دهگلان ۹۲ نفر، سروآباد ۲۹ نفر مبتلا به کرونا هستند.
رضاعی آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در استان را از ابتدا تا کنون، ۱۴۶ مورد عنوان کرد و گفت: این تعداد نسبت به روز گذشته یک نفر افزایش داشته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تعداد فوت شدگان بر اثر کرونا را به تفکیک شهرستان، ۳۶ نفر در سقز، ۳۲ نفر در سنندج، ۲۰ نفر در بانه، ۱۹ نفر در قروه، ۱۵ نفر در کامیاران، ۹نفر در بیجار، هفت۷ نفر در مریوان، پنج نفر در دیواندره و سه نفر در دهگلان برشمرد.
وی افزود: تاکنون یک هزار و ۲۸۴ بیمار مبتلا به کرونا در استان بهبود یافته‌اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online