باشگاه خبرنگاران/ دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: بازاریان و اصناف دیلم، گناوه، بوشهر و دلوار برای جلوگیری از شیوع بیماری از فردا تا پایان تعطیلات عید فطر مغازه‌ها را تعطیل کنند.

سعید کشمیری، دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز پنج‌شنبه یک خرداد‌ ۶۶۸ نفر شامل ۲۷۴ مرد و ۳۹۴ زن است.
وی عنوان کرد: از ۷۷ مورد مثبت جدید، ۴۲ مورد در بوشهر، ۱۶ مورد در دشتستان، سه مورد در تنگستان، پنج مورد در دیر، پنج مورد در جم و ۶ مورد در عسلویه شناسایی‌شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکید کرد: ۴۲ بیمار جدید شهرستان بوشهر، ۲۶ آقا در رده سنی ۱۳ تا ۷۹ سال و ۱۵ خانم در رده سنی ۳۲ تا ۶۵ سال و یک کودک سه سال و نیمه که از این تعداد، ۳۹ نفر به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان و دو نفر نیز به صورت سرپایی در بیمارستان شناسایی‌شده و تحت مراقبت خانگی هستند و یک نفر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان است.
کشمیری بیان کرد: از ۱۶ بیمار جدید شهرستان دشتستان، ۹ نفر آقا، پنج خانم و دو کودک چهار و نیم ساله و هفت و نیم ساله هستند که همه بیماران سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند و از این تعداد ۱۴ مورد به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند و یک آقا و یک خانم نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.
وی گفت: سه بیمار جدید شهرستان تنگستان، دو آقا و یک خانم هستند که هر سه سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند و به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: پنج بیمار جدید شهرستان دیر، دو آقای ۳۷ و ۳۵ ساله، دو خانم ۴۰ و ۳۲ ساله و یک کودک ۶ ساله هستند که به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.
کشمیری گفت: پنج بیمار جدید شهرستان جم نیز سه آقا و دو خانم هستند که سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند و به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان و بیمارستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.
وی بیان کرد: ۶ بیمار جدید شهرستان عسلویه، چهار آقا و یک خانم هستند که یک خانم و یک آقا ساکن عسلویه و مابقی شاغل در عسلویه هستند و همگی بیماران سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند و به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان و بیمارستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر عنوان کرد: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۶۶۸ نفر) تاکنون ۳۰۳ نفر از آنان بهبودیافته و ۳۴۲ نفر نیز در منزل تحت مراقبت و ۱۰ نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند و ۱۳ نفر فوت شده‌اند.
کشمیری با اشاره به تعطیلات عید سعید فطر، گفت: از بازاریان و اصناف دیلم، گناوه، بوشهر و دلوار درخواست داریم به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری از فردا (جمعه ۲ خرداد) تا پایان تعطیلات عید فطر مغازه‌ها را تعطیل کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday