باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس فتا فارس از شناسایی و دستگیری فردی که در شبکه‌های اجتماعی خود را پلیس معرفی و اقدام به اخاذی از شهروندان می‌کرد خبر داد.

سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا فارس بیان کرد: کارشناسان این پلیس طی رصد در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی به فردی مظنون شدند که با جعل عنوان، خود را پلیس معرفی و اقدام به اخاذی از شهروندان می‌کرد.
وی گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، ماموران موفق شدند با اقدامات فنی و اطلاعاتی در کمترین زمان متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی آن را دستگیر کنند.
سلیمانی تصریح کرد: متهم با مشاهده ادله پلیس فتا ضمن اقرار به جرم خود، اعتراف کرد که با ترفند‌های مختلف در شبکه اجتماعی و معرفی خود به عنوان مامور نیروی انتظامی، اقدام به جلب اعتماد کاربران می‌کردم و از این طریق به اخاذی و گرفتن اطلاعات شخصی و خانوادگی افراد مبادرت می‌کردم.
وی گفت: با بررسی‌های بیشتر مشخص شد که این فرد در پوشش پلیس به فروشگاه‌ها و مغازه‌های مختلف در سطح شهر مراجعه و اقدام به اخاذی از مغازه‌داران می‌کرده است.
سلیمانی با اشاره به اینکه متهم تاکنون مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از ۴ شهروند اخاذی کرده است، هشدار داد: هر گونه جعل یا سوءاستفاده از عناوین دولتی برابر قانون جرم است و افرادی که با تصور پنهان ماندن دست به اقدام مجرمانه می‌زنند همواره باید آگاه باشند فضای مجازی با حضور کارشناسان سایبری برای آن‌ها محیط امنی نخواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online