ایرنا/ مسوول ستاد اقامه نماز جمعه یزد گفت: نماز عید فطر به امامت آیت الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی‌فقیه در استان در فضای باز امامزاده سید جعفر محمد(ع) این شهر واقع در بلوار جمهوری اسلامی اقامه می‌شود.

محمدجواد حرزاده، مسوول ستاد اقامه نماز جمعه یزد اظهار کرد: این مراسم با رعایت مقررات بهداشتی از ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح با قرائت دعای ندبه آغاز می‌شود.
مسوول ستاد نمازجمعه یزد از نمازگزاران خواست برای پیشگیری از کرونا، ماسک، زیرانداز، مهر و سجاده به همراه داشته باشند.
حرزاده ابراز امیدواری کرد که این مراسم معنوی با رعایت مقررات به نحو مناسب با حضور گسترده اقشار مختلف مردم اقامه شود.
این در حالی است که حجت‌الاسلام محمد فخرالدینی،‌ رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد ۲۸ اردیبهشت‌ماه جاری گفت: نماز عید فطر در مساجد محله‌ها با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
تاریخ دقیق عید فطر با رویت هلال ماه شوال مشخص می شود، اول ماه شوال،پایان ماه رمضان است و این روز از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است و معمولاً با تعطیلی رسمی همراه است و پرداخت زکات فطره در این روز بر مسلمانان واجب است.
از سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان ، عید فطر در ایران ۲روز تعطیل رسمی است و بر اساس تقویم عید فطر امسال روز یکشنبه چهارم خرداد ماه جاری است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today