باشگاه خبرنگاران/ فرمانده سپاه الغدیر استان یزد از همکاری نیرو‌های بسیج سپاه در حفظ و حراست از بافت‌های تاریخی استان خبر داد.

سرهنگ رضا پورشمسی، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از همکاری نیرو‌های بسیج سپاه در گشت‌های محله محور بافت‌های تاریخی استان خبر داد و گفت: اطلاعات محدوده بافت‌های تاریخی مصوب استان تفکیک و برای حفظ و حراست در اختیار سپاه قرار گیرد.
او با اشاره به تشکیل کمیته یزد، شهر جهانی، افزود: در کنگره ملی شهدا که به میزبانی یزد برگزار می‌شود کمیته‌ای با عنوان یزد، شهر جهانی به منظور معرفی ظرفیت‌های گردشگری یزد تشکیل شده است.
پورشمسی اظهار داشت: تهیه اقلام تبلیغاتی گردشگری مثل ویدیو‌های معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان برای مدیران و کسانی که در اردو‌ها و کنگره‌های استان شرکت می‌کنند می‌تواند راهکار مناسبی برای معرفی این ظرفیت باشد.
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ادامه داد: مکانی برای عرضه و فروش محصولات تولید کنندگان و کارآفرینان در نظر گرفته شده که می‌توانیم در این مکان چند غرفه در اختیار صنعتگران صنایع دستی قرار دهیم.
سیدمصطفی فاطمی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد نقش رسانه‌ها در توسعه صنعت گردشگری موثر دانست و گفت: صنعت گردشگری، صنعتی نوپا است و به شدت رصد می‌شود و یک خبر منفی می‌تواند این صنعت را به طور کامل متوقف کند.
او با بیان اینکه مشکلاتی که کرونا برای صنعت گردشگری به وجود آورده باید در سطح ملی پیگیری و رفع شود، افزود: کرونا ثابت کرد که بسیاری از صنایع استان وابسته به صنعت گردشگری هستند و اگر گردشگری در استان نباشد صنعت آن‌ها نیز رونق نخواهد داشت.
فاطمی با اشاره به افزایش حفاری‌های غیرمجاز در استان ادامه داد: از ظرفیت اردو‌ها و کار‌های جهادی که زیر نظر سپاه انجام می‌شود می‌توان برای حفظ و حراست از میراث فرهنگی استان بهره برد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today