ایرنا/ دادستان تفت گفت: پرونده عوامل اصلی نخل برداری این شهرستان در دست بررسی است و در آینده نزدیک به جرم این افراد در دادگستری رسیدگی می شود.

رضا ملکی، دادستان تفت اظهار کرد: هر اقدامی که علیه سلامت و بهداشت عمومی تهدید باشد جرم تلقی می‌شود.
وی ادامه داد: ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی هر اقدامی را که از مصادیق تهدید علیه بهداشت عمومی باشد، جرم شناخته و مجازات را نیز تعیین نموده است و با توجه به اعلام شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبنی به خطر افتادن سلامت جامعه با این اقدام غیرقانونی، پرونده عوامل اصلی این ماجرا در دست بررسی است و در آینده نزدیک به جرم این افراد در دادگاه رسیدگی خواهد شد.
فرماندار شهرستان تفت هم با انتقاد از برگزاری مراسم نخل برداری در این شهر توسط عده‌ای معدود تصریح نمود: این افراد در روز شهادت حضرت امام علی(ع) بدون توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی، اخطارها و تذکرات ستاد شهرستانی مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا مبنی بر عدم برگزاری مراسم‌ها و اجتماعات مذهبی اقدام به برگزاری مراسم نخل برداری نمودند.
وی ادامه داد: این اقدام باعث تهدید سلامت همشهریان عزیز تفتی شده و از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تفت خواستار رسیدگی به پرونده مسببان و عوامل اصلی این ماجرا در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستیم.
عصر روز ۲۱ رمضان و علی رغم تاکید مسوولان در مورد برگزار نشدن ایین سنتی نخل برداری در تفت به علت بیماری کرونا، عده ای بدون توجه به دستور العمل های بهداشتی اقدام به نخل برداری کردند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today