صدا و سیما/ نایب رئیس دوم مجلس دهم گفت : مجلس دهم در حوزه قانون گذاری توفیقات بسیاری داشت، اما توفیقاتش در حوزه نظارت زیاد نبود.

عبدالرضا مصری نایب رئیس دوم مجلس وظایف مجلس را حول دو محور اساسی قانونگذاری و نظارت بیان کرد و افزود: مجلس دهم در حوزه قانون گذاری توفیقات بسیاری داشت، گرچه من اعتقادی به تصویب مستمر قانون ندارم، اما قوانینی، چون قانون مالیات بر ارزش افزوده و قانون تجارت از قوانین بسیار خوبی بود که در مجلس دهم تصویب شد.
وی گفت: مجلس دهم با اصلاح لایحه قانون مبارزه با مواد مخدر که ۴ رکن را برای اعدام و حبس ابد قرار داد، حدودا ۱۵ هزار نفر از کسانی را که بازیچه دست قاچاقچی‌ها شده بودند از مجازات اعدام نجات داد.
مصری درخصوص عملکرد نظارتی مجلس دهم نیز گفت: نظارت انجام شد، اما توفیق در نظارت زیاد نبود علت آن هم وجود سه فراکسیون در مجلس بود، چرا که طبیعتا رای هیچ فراکسیونی در اکثریت نبود، چون در مجلس رای نهایی تعیین کننده است.
نائب رئیس دوم مجلس دهم و منتخب مردم کرمانشاه در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: امیدوارم در همه مجالس یک فراکسیون اکثریت وجود داشته باشد، چرا که اگر چنین نشود، پاسخگویی هم وجود نخواهد داشت.
وی افزود: این مجلس از رئیس جمهور و وزرا سوال کرد، اما شرایط عمومی کشور خوب نبود. نصف زمان پای برجام گذشت، چرا که اعتنای دولت به سمت برجام و گشایش‌های خارجی بود و از مسائل داخلی جا ماند و از طرفی زمانی که دولت می‌خواست در داخل کاری انجام دهد، تحریم‌های ظالمانه منجر به آن شد که عملکرد نهایی مطلوب نباشد؛ عملکرد دولت هم به پای مجلس نوشته می‌شود.
مصری گفت: البته مردم حق دارند، چون نماینده انتخاب کرده اند تا از طرف آن‌ها نظارت کند.
وی افزود: ما باید جراحی می‌کردیم، اما واقعیت آن است که این هم برای فضای کشور مقدور نبود، چرا که همه چیز باید در کنار هم قرار گیرد.
مصری خاطرنشان کرد: امیدواریم در مجلس آینده نقاط قوت مجلس دهم تقویت و از نقاط ضعف عبرت گرفته شود و آن مسیر‌ها دوباره تکرار نشود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today