ایرنا/ معاون راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای لرستان گفت: ساخت کوله‌های پل روستای پران پرویز پلدختر تحت تاثیر کرونا در ماشین سازی اراک با تاخیرآغاز شده و آبان ماه امسال به بهره برداری می رسد.

عارف امرایی، معاون راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای لرستان اظهار داشت: برای ساخت پل پران پرویز ۱۳ میلیارد تومان با شرکت ماشین سازی اراک قرارداد منعقد و کفی های آن خریداری و تامین شده است.
وی افزود: پل روستای چم شهران که در جریان وقوع سیل سال گذشته تخریب شد طی سه هفته آینده تردد به صورت موقت در آن برقرار و عملیات اجرایی این پل اوایل خرداد ماه سال جاری آغاز می شود.
معاون راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان لرستان به پل برگلان سوخته اشاره کرد و گفت: عرشه این پل تکمیل و به روستا انتقال یافته و پیمانکار کوله ها نیز به زودی انتخاب می شود .
وی بیان کرد: پل های چم مهر و زیودار با وجود این که رفت و آمد در آنها برقرار است اما هنوز با مشکلاتی مواجه اند که توسط مشاور در حال مطالعه و بررسی جهت رفع مشکل هستند.
امرایی یادآور شد: ساخت پل ۳۶ متری روستای برآفتاب غزال بررسی وهفته آینده مناقصه آن برگزار می شود که امید است با ابلاغ اعتبارات سال ۱۳۹۹ مناقصه پل های جدید انجام شود.
وی افزود: ۴۵ کیلومتر از جاده پلدختر – خرم آباد که با رودخانه کشکان پس از سیل درگیر شده نیاز به دیوار حایل دارد که هزینه برمی باشد اما دیوار حایل برای هشت کیلومتر از آن در سال جاری ضروری است که ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد .
معاون راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان لرستان گفت: بیش از ۷۰ میلیارد تومان پروژه پس از سیل در شهرستان پلدختر تعریف شده که برخی از آنها اجرا و بخشی در حال اجرااست اما اداره راهداری با هشت درصد تخصیص اعتبار نمی تواند پاسخگوی همه مطالبات مردم باشد.
وی افزود: فاز دوم بازسازی ۲۵ کیلومتر ازجاده پلدختر – خرم آباد نیز اعتبار بیش از هزار میلیارد تومانی نیاز دارد که باید تامین شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today