ایرنا/ معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی یزد گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، نماز عید سعید فطر در ۵۰۰ باب مسجد با رعایت کامل مقررات بهداشتی و با حضور مردم مومن و روزه دار شهرها و روستاهای این استان هفته آینده برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام علی کارگر، معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی یزد از شرکت کنندگان در نماز عیدفطر خواست، با توجه به توصیه کارشناسان برای پیشگیری از بیماری کرونا موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند را رعایت کنند.
وی ادامه داد: برای پیشگیری از شیوع کرونا مردم برای حضور در نماز علاوه بر ماسک و دستکش باید زیرانداز، مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند.
این مسوول فرهنگی استان در ادامه اظهار کرد: جمع‌آوری زکات فطریه توسط نهادهای حمایتی نیز در چارچوب مقررات و بر اساس شرایط لازم صورت می‌گیرد.
کارگر اظهار کرد: تمام برنامه‌های فرهنگی جانبی در جوار مکان‌های برگزاری نمازعید باید بر اساس رعایت دقیق بهداشتی انجام شود.
تاریخ دقیق عید فطر با رویت هلال ماه شوال مشخص می شود، اول ماه شوال، پایان ماه رمضان است و این روز از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است و معمولاً با تعطیلی رسمی همراه است و پرداخت زکات فطره در این روز بر مسلمانان واجب است.
از سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان، عید فطر در ایران ۲روز تعطیل رسمی است و بر اساس تقویم عید فطر امسال روز یکشنبه چهارم خرداد ماه جاری است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today