ایرنا/ سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان گفت: ۲ کارخانه یخ‌سازی به علت رعایت نکردن مسایل بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت محیط این مرکز و پلیس نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی پلمب شدند.

نجمه سیدآقامیری، سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان اظهار داشت: این ۲ کارخانه یخ‌سازی به علت رعایت نکردن بهداشت و بسته بندی نکردن یخ تولیدی پلمب شدند و برای پنج کارخانه یخ‌سازی دیگر نیز اخطاریه مربوط به رفع نواقص صادر شد.
وی با بیان این مطلب که ویروس کووید۱۹ در برابر یخ‌زدگی مقاوم است افزود: دقت در رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کارخانه‌های یخسازی که نقش مهمی در انتشار بیماری‌های فصلی و کووید ۱۹ دارند در صدر دستور کار بازرسان بهداشت محیط قرار دارد.
سیدآقامیری اظهار داشت: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون ۱۴ هزار بازرسی از اصناف و اماکن مرتبط با موادغذایی و تجمعات عمومی در شهرستان آبادان توسط کارشناسان بهداشت محیط انجام شده که بیش از پنج‌هزار مورد آن در خصوص اجرای مرحله دوم فاصله گذاری فیزیکی است.
وی گفت: در ۲هفته گذشته با بازرسی‌ها و آموزش متعدد صاحبان اصناف توسط تیم‌های کارشناسی برای رفع مشکلات بهداشتی مراکز حساس تلاش شد.
اجرای دستورالعمل های بهداشتی و مقررات فاصله گذاری در حال حاضر خط قرمز ماموران بهداشت محیط است و کسانی که از اجرای این مقررات به هر نحوی سرپیچی کنند با برخورد قانونی روبرو خواهند شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today