فارس/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۸۲ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس خبر داد.

علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۷۷ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت‌دار تهیه شده است.
وی با اشاره به بررسی یک هزار و ۷۵۷ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی کروناویروس در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: از این تعداد، ۸۲ مورد مثبت اعلام شده است.
به گفته این مقام مسوول، با شناسایی موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان در استان فارس به ۵ هزار و ۳۳۰ مورد افزایش یافته است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی به دلیل ابتلا به کروناویروس در استان گزارش نشده و مجموع جانباختگان در استان ۱۰۴ نفر است.
اکبری مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان‌ها و ایزوله خانگی در استان را نیز ۴ هزار و ۴۹۲ نفر اعلام کرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به فرارسیدن عید سعید فطر و لزوم پرهیز از رفتارهای پرخطر که باعث گسترش شیوع کروناویروس در جامعه می‌شود، از مردم خواست با در خانه ماندن، رعایت فاصله در روابط اجتماعی، استفاده از ماسک، پرهیز از ترددهای غیرضروری و دوری از تجمعات، مراقب سلامتی خود، خانواده و به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online