باشگاه خبرنگاران/ معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان در خصوص سوء استفاده افرادی تحت پوشش مامور کمیته امداد و موسسه‌های خیریه هشدار داد.

سرهنگ امیر هوشنگ حیدریان، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: در چنین ایامی افراد سودجو با مراجعه به شهروندان، خواستار واریزی وجوه فطریه به شماره حساب اعلامی از سوی آنان می‌شوند که لازم است شهروندان محترم برای پیشگیری از سوءاستفاده نکاتی را مدنظر قرار دهند.
وی با تاکید بر اینکه شهروندان وجوهات را از طریق سازمان‌ها و دستگاه‌های رسمی که در این خصوص در نظر گرفته شده اند پرداخت کنند، افزود: افراد سودجو از روش‌های مختلف در فضای مجازی و همچنین با مراجعه حضوری به درب منازل، وجوهات فطریه و نذورات را دریافت می‌کنند، در این رابطه توصیه می‌کنیم شهروندان حتما از مبادی رسمی نسبت به پرداخت این وجوهات اقدام کنند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان با اشاره به اینکه یکی از شیوه‌های افراد کلاهبردار ساخت و طراحی درگاه جعلی و به دست آوردن اطلاعات بانکی کاربران فضای مجازی است، ادامه داد: برای پرداخت وجوهات و استفاده از درگاه‌ها، بایستی از رمز پویا و بستری امن برای انتقال وجه استفاده کرد.
حیدریان با اشاره به تاکیدات مکرر کارشناسان مبنی بر پرهیز از سفر‌های غیرضروری با توجه به افزایش شیوع بیماری کرونا در برخی از نقاط کشور به شهروندان توصیه کرد: در صورت ضرورت نکات امنیتی و ملاحظات حفاظتی در راستای پیشگیری از سرقت منازل خود را مدنظر قرار داده و هنگام سفر قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online