باشگاه خبرنگاران/ کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: امروز برای نیمه شرقی استان افزایش سرعت ورزش باد پیش‌بینی می‌شود که در مناطق بادخیز با گرد و خاک همراه است.

آیدا فاروقی، کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: امروز برای نیمه شرقی استان افزایش سرعت ورزش باد پیش‌بینی می‌شود که در مناطق بادخیز با گرد و خاک همراه است.
وی افزود: از روز یکشنبه هفته آینده سرعت وزش باد در اغلب مناطق استان افزایش می‌یابد به طوری که وزش باد شدید موقتی همراه با گرد و خاک در روز‌های دوشنبه و سه‌ شنبه نیز ادامه خواهد داشت.
کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: در مشهد نیز افزایش سرعت وزش باد در این روز‌ها پیش‌بینی می‌شود.
فاروقی بیان کرد: سرعت وزش باد در برخی مناطق استان تا ۷۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.
وی با بیان اینکه روند افزایشی دمای هوا در این استان تا روز یکشنبه هفته آینده ادامه دارد، تصریح کرد: روز دوشنبه با کاهش یک تا سه درجه‌ای دما هوای استان و مشهد خنک‌ تر می‌شود.
کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی تاکید کرد: در ۲۴ ساعت قبل قوچان با کمینه دمای هوای هفت درجه سلسیوس، خنک‌ ترین و سرخس با بیشینه دمای هوای ۳۴ درجه گرمترین شهرستان استان بوده است.
فاروقی اظهار کرد: همچنین بیشترین سرعت وزش باد در تایباد با ۶۸ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید