فارس/ سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد، از ثبت ۵۵ اثر تاریخی شهرستان باشت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

مجید صفایی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: ۵۵ اثر تاریخی شهرستان باشت در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.
وی تصریح کرد: دو طرح بزرگ سرمایه گذاری در حوزه گردشگری شهرستان باشت به عنوان طرح‌های جهش تولید در کمیته برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد مصوب شده است.
صفایی عنوان: ایجاد کارگاه بزرگ صنایع دستی با هدف ایجاد اشتغال و درآمد زایی در شهرستان باشت از دیگر برنامه های این اداره کل است.
امام جمعه باشت نیز در این نشست با گرامی داشت روز قدس و سوم خرداد گفت: رزمندگان اسلام برای آزادی سازی خرمشهر رشادت‌های زیادی انجام دادند.
حجت الاسلام عبدالرحیم عبودی با بیان اینکه باید مرمت آثار تاریخی باید به صورت جدی صورت گیرد، گفت: در کنار آثار تاریخی باید شناسنامه این بناهای تاریخی نصب شود.
وی تصریح کرد: برخی آداب و رسوم مردم قدیم همانند رسم «کاسه بهره»، باید برای نسل حدید معرفی شود.
امام جمعه باشت ایجاد بومگردی در روستاهای استان را اقدامی ارزشمند از سوی دولت عنوان کرد و اظهار کرد: بومگردی ها زمینه ساز اشتغال و درآمد زایی مردم را فراهم می سازد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today