ایرنا/ ۶ صیاد غیربومی که ماهیان زردپر سد شیرین‌دره در شهرستان مانه و سملقان را صید کرده بودند دستگیر و به مقامات قضایی تحویل شدند.

مهدی اله پور، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اظهار داشت: از این صیادان، ادوات صید ماهی و مقادیری ماهی زردپر کشف شد.
وی افزود: ۲۰ نفر دیگر از افراد که به صورت غیرمجاز برای صید ماهی زردپر از سد شیرین دره اقدام کرده بودند، شناسایی شدند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: این ۲۰ نفر، صیدی نداشتند و با اخذ تعهد، آزاد شدند.
اله پور بیان کرد: ماهی زردپر یا زردک از نظر حفاظتی از آبزیان حمایت شده است و این گونه آبزی، در رده های گونه های آسیب پذیر قرار دارد.
وی افزود: با وجود وسعت مناطق تحت حفاظت و کمبود شدید مامور اجرایی، یگان حفاظت این اداره کل از مرکز استان و ماموران اجرایی شهرستان مانه و سملقان به صورت دوره ای و سرزده پایش و گشت هایی در سطح مناطق آزاد از جمله حوزه سد شیرین دره انجام می دهند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اظهار داشت: در سال های اخیر شاهد حضور صیادان از سایر استان ها به‌ویژه استان های شمالی هستیم و یگان حفاظت این اداره کل در صورت مواجهه با صیادان غیرمجاز اعمال مقررات نموده و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شده اند.
اله پور خاطرنشان کرد: یگان حفاظت این اداره کل همه ساله با فرا رسیدن فصل تخم ریزی این گونه، نسبت به تشدید اقدامات نظارتی اقدام و حوزه رودخانه اترک و سد شیرین دره، مورد پایش و گشت و کنترل قرار می گیرد.
وی افزود: در صورت مشاهده متخلفان و صیادان غیرمجاز و یا تماس های واصله از سوی دوستداران و همیاران طبیعت، با متخلفان برخورد قانونی انجام می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today