فارس/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده، تا ظهر دوم خرداد، ۱۸۷۴ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

سید احمد هاشمی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در خراسان شمالی به ۱۸۷۴ نفر خبر داد و در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار کرد: در شهرستان‌های بجنورد ۹۸۱ نفر، شیروان ۲۱۳ نفر، فاروج ۱۱۶ نفر، مانه و سملقان ۱۸۴ نفر، جاجرم ۵۴ نفر، گرمه ۳۴ نفر، راز و جرگلان ۱۱۶ نفر و اسفراین ۱۷۶ نفر به‌طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند.
وی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش‌های شبانه‌روزی انجام پذیرفته تاکنون ۶۸۷ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده‌اند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود: آزمایش ۲ هزار و ۴۶۸ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش‌شده است و هم‌اکنون ۱۶۵ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.
هاشمی گفت: اکنون خراسان شمالی در وضعیت هشدار قرار دارد و ادامه این وضعیت بسته به افزایش و یا کاهش آمار مبتلایان به کرونا است.
وی با تأکید بر اینکه مردم استان همچنان باید از تجمعات و ترددهای غیرضروری خودداری کنند خاطرنشان کرد: به‌هیچ‌عنوان نباید تصور کرد شرایط عادی است لذا اگر تا هفته آتی وضعیت به همین شکل ادامه یابد محدودیت‌های شدیدتری در استان اعمال خواهد شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با تأکید بر اینکه در خانه ماندن بهترین راه‌کار مبارزه با کروناست گفت: اگر از تعطیلات پیش رو به‌درستی استفاده کنیم و مردم در خانه بمانند می‌توانیم به قطع سریع‌تر زنجیره انتقال کرونا امید بیشتری داشته باشیم.
هاشمی با اشاره به رشد آمار مبتلایان به کرونا در استان بیان کرد: افزایش تعداد نمونه گیری‌های سرپایی در چند روز اخیر، بی‌تفاوتی نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی از دلایل افزایش آمار مبتلایان است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today