ایرنا/ مسوول اداره تبلیغات اسلامی مهریز گفت: نماز عید سعید فطر در ۳۰ باب مسجد با رعایت مقررات بهداشتی و حضور مردم مومن در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان اقامه می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدعلی متوسل، مسوول اداره تبلیغات اسلامی مهریز اظهار کرد: این نماز در شهر فقط در یک مکان به صورت متمرکز در حسینیه اعظم مزویرآباد و در روستاها به صورت پراکنده در فضای باز مساجد اقامه می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، نمازگزاران باید حتما با عنایت به اهمیت رعایت دقیق مقررات بهداشتی، ماسک، دستکش، زیرانداز، مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند.
این مسوول اظهار کرد: در کنار برنامه اقامه نماز و ایراد خطبه‌ها، کار جمع‌آوری زکات فطریه نمازگزاران توسط نهادهای حمایتی در چارچوب مقررات صورت می‌گیرد.
متوسل گفت: همکاری جدی آحاد مردم مردم در شهر و روستاهای منطقه در راستای رعایت مقررات بهداشتی برای پیشگیری از بیماری کرونا خیلی مهم است که باید همکاری شود.
تاریخ دقیق عید فطر با رویت هلال ماه شوال مشخص می شود، اول ماه شوال پایان ماه رمضان است و این روز از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است و با تعطیلی رسمی همراه است و پرداخت زکات فطره در این روز بر مسلمانان واجب است.
از سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان، عید فطر در ایران ۲روز تعطیل رسمی است و بر اساس تقویم عید فطر امسال روز یکشنبه چهارم خرداد ماه جاری است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today