باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از ابتلای ۸۴ نفر دیگر به کرونا در هرمزگان خبرداد.

حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با شناسایی ۸۴ نفر دیگر به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان در استان به دوهزار و ۳۳۹ نفر افزایش یافت.
وی افزود: از مبتلایان جدید، ۴۶ نفر در بندرعباس، ۱۷ نفر در رودان، ۱۳ نفر در میناب، ۶ نفر حاجی آباد و ۳ نفر در بندرخمیر ثبت شده است.
او افزود: اکنون ۱۴۷ نفر در استان بستری هستند که از این شمار ۲۴ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بستری اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته فوتی نداشتیم و شمار فوتی‌ها بر اثر کرونا در استان همان ۳۴ نفر است.
فرشیدی افزود: این هفته نسبت به هفته گذشته ۲۷ درصد افزایش نمونه گیری داشتیم که به موارد مثبت نیز نسبت به هفته قبل ۳۹ درصد اضافه شده است.
وی با اشاره به اینکه ۱۸ نفر از ۸۴ مورد جدید خانم‌های خانه دار هستند گفت: ویروس در همه مناطق شهری و روستایی وجود دارد و همه افراد در معرض ابتلا هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: ۱۰ نفر از ۱۷ نفر مبتلای جدید در رودان از اهالی روستا‌های بیکاه و جغین شمالی اند.
فرشیدی گفت: اکنون در بندرعباس هزار و ۷۲۸، در میناب ۲۰۶، قشم ۹۷، رودان ۸۱، حاجی آباد ۵۹، کیش ۵۴، بندرلنگه ۳۶، بندرخمیر ۳۴، پارسیان ۱۸، بستک ۱۳، در سیریک ۳ و در بشاگرد نیز ۳ نفر به کرونا مبتلا هستند.
وی با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در نیمه دوم خردادماه از مردم خواست در تعطیلات عید سعید فطر از مسافرت بپرهیزند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today