ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: وزش باد نسبتا شدید و ناپایداری خفیف و محلی برای این استان پیش‌بینی می‌شود.

سونا صرفی، کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان اظهار کرد: ناپایداری هوا از بعدازظهر امروز سوم خردادماه نقاط استان را دربرخواهد گرفت و روزهای یکشنبه و دوشنبه بر میزان ناپایداری‌های هوا افزوده خواهد شد.
وی اظهار داشت: با توجه به احتمال وقوع رعد و برق و حوادث احتمالی به افراد توصیه می شود از حضور در ارتفاعات و فضاهای باز خودداری کنند.
صرفی تصریح کرد: امروز، میزان دمای هوای این استان با افزایش همراه است و فردا در برخی نقاط به ویژه نیمه شمالی استان کاهش موقت دما را شاهد خواهیم بود.
وی افزود: به علت فراهم شدن شرایط تشکیل گرد و غبار بر روی کشور عراق، طی هفته پیش رو احتمال ورود گرد و غبار به استان و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.
صرفی میزان دمای فعلی شهر زنجان را ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و اظهار داشت: میزان دمای هوا نسبت به روز گذشته در همین ساعت تغییر محسوسی ندارد.
وی به کمینه و بیشینه دمای رخ داده در ایستگاه های هواشناسی استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: طی مدت یاد شده میزان دمای هوا در گیلوان ۱۹ و ۴۲، چورزق ۲۲ و ۴۱، آببر ۲۵ و ۴۰، ماهنشان ۱۴ و ۳۳، نیک‌پی ۱۲ و ۳۳، ابهر ۱۱ و ۳۲، دندی ۱۱ و ۳۲، حلب ۹ و ۳۲، گرماب ۸ و ۳۱، دانشگاه زنجان ۱۲ و ۳۱، خرمدره ۱۲ و ۳۰، صائین‌قلعه ۱۰ و ۳۰، فرودگاه زنجان ۱۲ و ۳۰، زنجان ۱۰ و ۳۰، زرین‌رود ۸ و ۲۹، خیرآباد ۷ و ۲۹، سجاس ۸ و ۲۹، پری ۱۷ و ۲۸ و قیدار ۱۳ و ۲۷ درجه سانتیگراد ثبت شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today