باشگاه خبرنگاران/ رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) زرند گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا مردم می‌توانند از طریق دستگاه‌های کارت خوان در پایگاه‌های سطح شهر و مساجدی که نماز برگزار می‌شود زکات فطره خود را پرداخت کنند.

عباس موسوی فر، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) زرندبیان کرد: از دیگر راه‌های پرداخت زکات فطره استفاده از درگاه الکترونیکی مختص زکات فطریه عام شهرستان با شماره گیری کد دستوری (#۰۳۴۶*۲*۵*۸۸۷۷*) است.
وی افزود: بر اساس مصوبه شورای زکات شهرستان به جهت وحدت رویه، دبیرخانه ستاد زکات مستقر در کمیته امداد واقع در بولوار جمهوری مسئولیت صدور مجوز برای فعالیت خیریه ها، مراکز نیکوکاری محله و مساجد محل برگزاری نماز را دارد که هماهنگی لازم و خوبی در این زمینه با اداره بهزیستی، سازمان‌های مردم نهاد و سازمان تبلیغات اسلامی انجام گرفته است.
موسوی فربا بیان اینکه تمامی پایگاه‌های سطح شهرستان، خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری موظف هستند برگ مجوز صادره دبیرخانه شورای زکات را در محل جمع آوری به همراه داشته باشند، تصریح کرد: این مراکز باید پس از اتمام کار یک نسخه از صورتجلسه جمع آوری وجوه به تفکیک فطریه عام سادات و کفارات را تحویل دبیرخانه شورای زکات کنند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ه) تاکید کرد: زکات فطره جمع آوری شده در اولین فرصت به حساب خانواده‌های نیازمندی که از قبل شناسائی شده اند و اطلاعات حساب آن‌ها موجود است واریز می‌شود.
وی در پایان یادآور شد: نیروی انتظامی نیز نسبت به نظارت بر صندوق‌های جمع آوری زکات در سطح شهرستان اقدام خواهد کرد و با موسسات و خیریه‌های فاقد مجوز دبیرخانه شورای زکات، برخورد قانونی و جدی خواهد شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar