روابط عمومی هواشناسی گلستان/ مدیرکل هواشناسی گلستان از افزایش وضعیت بارندگی سال 99 در اردیبهشت ماه استان و پیش‌بینی بارش نرمال در سه ماهه خرداد، تیر و مرداد خبر داد.

نوربخش داداشی، مدیرکل هواشناسی گلستان در تحلیل شرایط آب و هوایی استان در اردیبهشت 1399 گفت: در مدت یاد شده متوسط مجموع بارش ایستگاه‌های سینوپتیک استان 51 میلی‌متر به ثبت رسیده که نشان می‌دهد 46 درصد نسبت به متوسط این ماه افزایش بارش رخ داده و بیشترین میزان بارش در مینودشت به میزان 96.7 و کمترین میزان بارش در اینچه‌برون به میزان 14.3 میلی‌متر به ثبت رسیده است.
داداشی در ادامه گفت: در اردیبهشت 99 متوسط دمای ایستگاه‌های سینوپتیک استان 19.7 درجه سانتی‌گراد بوده است به طوری‌که 0.7 درجه نسبت به متوسط اردیبهشت ماه کاهش داشته است، حداکثر دمای ثبت شده 38.7 درجه در مینودشت و حداقل دمای ثبت شده 7.2 درجه در گرگان بوده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه میزان بارندگی طی سه ماهه خرداد، تیر و مرداد 99 نرمال خواهد بود، افزود: اما طی سه ماه آینده میانگین دما در غرب استان نرمال ولی در مرکز استان با افزایش 0.5 تا یک درجه سانتی‌گراد و در شرق استان با افزایش یک تا 2 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today