ایرنا/ رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان گفت: امدادگران این نهاد دیروز،۲ جوان ۱۸ ساله را که برای برداشت گیاهان دارویی در ارتفاعات روستای «نارستان» بخش خرانق گرفتار شدند را پس ساعت ها جست و جو نجات دادند.

جواد کمال آبادی، رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان اظهار کرد: این ۲ وارد مناطق سخت گذر کوهستانی روستا شدند و یکی از آنها از کوه سقوط کرد و دیگری ساعت ۱۳ از طریق تلفن همراه از نیروهای امدادی و اورژانس منطقه درخواست کمک کرد.
وی اضافه کرد: بعد از دریافت گزارش، تیم امداد و نجات جاده ای و نیروهای اورژانس خرانق به منطقه اعزام و در ادامه تیم واکنش سریع استان یزد نیز به محل اعزام شدند.
این مسوول افزود: عملیات نجات تا ساعت ۱۷ دیروز ادامه داشت، حال عمومی یکی از جوانان مساعد است و نفر دوم به علت جراحت وارده و ادامه درمان به بیمارستان شهید رهنمون (فرخی) یزد منتقل شد.
کمال آبادی در ادامه گفت: همچنین بامداد امروز، نجاتگران جمعیت هلال احمر مستقر در پایگاه امامزاده سیدنورالدین فردی را که در برخورد ۲ دستگاه خوردو گرفتار شده بود، نجات دادند.
وی یادآور شد:‌ این حادثه در ۲۵ کیلومتری امامزاده رخ داد.
نجاتگران جمعیت هلال احمر اردکان مستقر در سه پایگاه نجات بین شهری شهرستان سال گذشته، نسبت به پوشش امدادی ۶۲ مورد حادثه با ۳۳ فوتی و ۱۳۱ زخمی اقدام کردند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today